ԱՄՆ-ում հրաձգության հետևանքով 5 մարդ է զոհվել, այդ թվում՝ հղի կին
Ինդիանա նահանգի Ինդիանապոլիս քաղաքում հրաձգության զոհ Է դարձել 5 մարդ, հայտնում է NBC News-ը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին։
Հեռուստաալիքը հայտնում է, որ ոստիկանությունը հրազենային վնասվածքներով առաջին տուժածին հայտնաբերել է տեղական ժամանակով ժամը 04:00-ին՝ քաղաքի հյուսիսարևելյան մասում: Ավելի ուշ մոտակայքում գտել են մյուս զոհվածների մարմինները։ Նրանց թվում եղել է նաև հղի կին։ Նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, սակայն բժիշկները չեն կարողացել փրկել ոչ նրան, ոչ էլ երեխային։
Քաղաքապետ Ջո Հոգսեթը հայտարարել է, որ հանցագործությունը զանգվածային սպանության բնույթ է կրում։ Նրա խոսքով՝ հրաձգությունը «սարսափի» մթնոլորտ է ստեղծել քաղաքում։
Իր հերթին, ոստիկանապետ Ռենդալ Թեյլորը նշել է, որ այժմ պարզվում է զոհերի միջև կապը: Նա պնդել է, որ միջադեպը պատահականություն չի եղել։ Հարձակման զոհերի անունները չեն հրապարակվում, դրդապատճառը դեռ հայտնի չէ։

В США при стрельбе погибли пять человек, в том числе беременная женщина
Жертвами стрельбы в Индианаполисе в штате Индиана оказались пять человек, передает NBC News со ссылкой на местные власти.
Телеканал сообщает, что полиция обнаружила первого пострадавшего с огнестрельными ранениями около 04:00 по местному времени (12:00 мск) в северо-восточной части города. Позже недалеко нашли тела других погибших. Речь идет в том числе о беременной женщине. Ее доставили в больницу, но врачи не смогли спасти ни ее, ни ребенка.Мэр города Джо Хогсетт заявил, что преступление носит характер массового убийства. По его словам, стрельба принесла "ужас" в город.
В свою очередь, начальник полиции Рэндал Тейлор отметил, что сейчас устанавливается связь между жертвами. Он утверждает, что инцидент не был случайностью. Имена жертв нападения не разглашаются, мотив также пока остается неизвестен.