«Մենք այժմ պետք է աջակցենք և՛ ՀՀ վարչապետին, և՛ նրա թիմին»․ Պուտին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ այժմ պետք է աջակցել Հայաստանի վարչապետին և նրա թիմին՝ ԼՂ-ում հրադադարի վերաբերյալ որոշումների կատարման հարցում: Այս մասին նա ասել Է ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի առցանց նիստում։
«Հայաստանի ղեկավարությունը և անձամբ կառավարության ղեկավարը ստիպված են եղել շատ բարդ, բայց Հայաստանի ժողովրդի համար անհրաժեշտ որոշումներ կայացնել: Դրանք ցավոտ որոշումներ էին, բայց միևնույն ժամանակ անհրաժեշտ, և մեծ խիզախություն էին պահանջում վարչապետից:
Սա ակնհայտ է, և այս խորհրդակցությանը ներկա յուրաքանչյուր ոք հասկանում է նման կարգի որոշումներ կայացնելիս պատասխանատվության աստիճանը։ Նա այդ պատասխանատվությունն իր վրա վերցրեց։ Եվ մեր խնդիրն այն է, որ հիմա աջակցենք և՛ վարչապետին, և՛ նրա թիմին, որպեսզի խաղաղություն հաստատվի՝ հասնելու բոլոր ընդունված որոշումների կատարմանը և օգնելու այն մարդկանց, ովքեր հայտնվել են կյանքի դժվարին իրավիճակում»,- հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահը:

Путин։ ''Мы сейчас должны поддержать и премьер-министра, и его команду''
Президент России Владимир Путин считает, что сейчас нужно поддержать премьер-министра Армении и его команду в исполнении решений по прекращению огня в Карабахе. Об этом он сказал на онлайн-заседании Совета Коллективной безопасности ОДКБ.
По словам президента РФ, руководство Армении и лично председатель правительства вынуждены были принять очень сложные, но необходимые для народа Армении решения. Путин считает, что это были болезненные решения, но в то же время необходимые, и требовали большого мужества от премьер-министра.
"Это очевидная вещь, и каждый из присутствующих на этом совещании понимает степень ответственности при принятии решений подобного рода. Он (премьер-министр Армении – прим. ред.) эту ответственность на себя взял. И наша задача в том, чтобы сейчас поддержать и самого премьер-министра, и его команду с тем, чтобы наладить мирную жизнь добиться исполнения всех принятых решений и помочь людям, которые оказались в трудной жизненной ситуации", - подчеркнул президент России.