Կրեմլում նշել են Ղարաբաղում խաղաղապահներ տեղակայելու պայմանը
Կրեմլում ընդգծում են, որ խաղաղապահները Ղարաբաղում կարող են տեղակայվել բացառապես հակամարտության երկու կողմերի համաձայնությամբ, հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ԼՂ հակամարտության գոտում ռուս խաղաղապահների տեղակայումը կարող է ելք դառնալ ստեղծված իրավիճակից և կոչ էր արել ԱՄՆ-ին ու Ֆրանսիային աջակցել Ղարաբաղում Ռուսաստանի խաղաղապահ ջանքերին:
«Մենք արդեն բազմիցս պատասխանել ենք նմանատիպ հարցերին։ Ցանկացած խաղաղապահներ հակամարտության գոտի են մտցվում բացառապես երկու կողմերի համաձայնությամբ»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչպե՞ս են Կրեմլում վերաբերվում նրան, որ Փաշինյանը կողմ է արտահայտվել հակամարտության գոտում ռուս խաղաղապահների տեղակայմանը։

В Кремле назвали условие для ввода миротворцев в Карабах
В Кремле подчеркивают, что миротворцы в Карабах могут быть введены исключительно с согласия обеих сторон конфликта, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Ранее премьер Армении Никол Пашинян заявил, что размещение российских миротворцев в зоне карабахского конфликта могло бы стать выходом из сложившейся ситуации, и призвал США и Францию поддержать миротворческие усилия России в Карабахе.
"Мы уже неоднократно отвечали на аналогичные вопросы. Любые миротворцы вводятся в зону конфликта исключительно с согласия обеих сторон",- сказал Песков, отвечая на вопрос о том, как в Кремле относятся к тому, что Пашинян высказался за ввод в зону конфликта российских миротворцев.