Արկադի Ղուկասյանը Սամվել Բաբայանի վերաբերյալ տեսանյութ ունի, որը խնամքով պահում է. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սամվել Բաբայանը 2000 թվականին ԱՀ նախագահ Արկադի Ղուկասյանի դեմ իրականացված մահափորձի գործով արդարացման գործընթաց է սկսել:
Արցախի դատախազությունում, Բաբայանի դիմումի համաձայն, օգոստոսին քրեական գործ է հարուցվել՝ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելը՝ զուգորդված բռնության գործադրմամբ և հետաքննություն կատարող անձի կողմից ցուցմունք տալուն հարկադրելը, որն ուղեկցվել է ծաղրուծանակով, խոշտանգմամբ։ Այսինքն՝ Բաբայանը փորձելու է ապացուցել, որ 20 տարի առաջ իր դեմ գործ են սարքել, իրեն ու վկաներին ճնշումներով պարտադրել են ցուցմունք տալ:
Մեր տեղեկություններով, Արկադի Ղուկասյանը խնամքով պահում է այն տեսագրությունը, որն արվել է Բաբայանի կալանքից անմիջապես հետո, և որտեղ նա գրեթե ինքնախոստովանական ցուցմունք է տվել՝ չհրաժարվելով կատարվածի համար պատասխանատվությունից»:

«Грапарак»: Аркадий Гукасян бережно хранит видео по делу Самвела Бабаяна
Газета «Грапарак» пишет: «Секретарь Совета безопасности Арцаха Самвел Бабаян начал процесс оправдания по делу о покушении на президента Республики Арцах Аркадия Гукасяна в 2000 году.
Бабаян попытается доказать, что возбужденное против него 20 лет назад дело было сфабрикованным – его и свидетелей заставляли давать показания под давлением. На основании заявления Бабаяна в августе текущего года в Прокуратуре Арцаха было возбуждено уголовное дело.
По нашим сведениям, Аркадий Гукасян бережно хранит видео, снятое сразу после ареста Бабаяна, где он практически дает признательные показания, не снимая с себя ответственности за случившееся».