«Գաղտնի տեղեկությունը դուրս հանողը պիտի պատժվի». Սուրեն Պապիկյան
Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար, սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի «Այո»-ի շտաբի ղեկավար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 26-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց, որ 2 օր առաջ տուժողի կարգավիճակով հրավիրվել է ՀՔԾ՝ կապված իր կենսագրության էջերից մեկի հրապարակայնացման հետ:
Հիշեցնենք՝ վերջերս հրապարակվել էր տեղեկություն, ըստ որի՝ զինծառայության տարիներին Ս. Պապիկյանն իր հրամանատարին դանակահարել է, այդ փաստով քրեական գործ է հարուցվել, և նա դատապարտվել է. հիմա արդեն դատվածությունը մարված է:
Պապիկյանն այդ առիթով դիմել էր իրավապահ մարմիններին՝ պարզելու գաղտնի տեղեկության արտահոսքի հեղինակին:
Նախարարը պնդեց, որ իր խնդիրը պետական պաշտոնյային վերաբերող գաղտնի տեղեկությունը դուրս հանողի հետ է:
«ՀՀ-ում այլևս նման դեպք չպետք է լինի: Այն, ինչ գաղտնի է և իրավապահ մարմնի տիրույթում, պետք է մնա գաղտնի, իսկ այն դուրս հանողն էլ պիտի պատժվի»,- հայտարարեց նա:

Сурен Папикян: Виновный в утечке секретной информации должен быть наказан
Два дня назад я был приглашен в Специальную следственную службу в статусе пострадавшего по делу об утечке секретной информации о данных относительно государственного служащего. Об этом сказал в среду на пресс-конференции министр территориального управления и инфраструктур, руководитель штаба «Да» по конституционным изменениям Сурен Папикян.
Напомним, что недавно распространилась информация о том, что во время военной службы Сурен Папикян нанес удар ножом своему командиру, по данному факту было возбуждено уголовное дело и он был арестован. Эта судимость уже погашена.
По этому поводу Папикян обратился в правоохранительные органы с целью выяснить автора утечки секретной информации.
«В Армении таких случаев больше быть не должно. То, что является секретным и находится в сфере охраны правоохранительных органов, должно храниться в секрете. Виновный в утечке секретной информации должен быть наказан», - сказал он.