Աշխարհի ամենահարուստ մարդը 10 մլրդ դոլար է հատկացրել «երկրի համար գլխավոր սպառնալիքի» դեմ պայքարին
Ամերիկյան Amazon ինտերնետ-ընկերության հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը հայտարարել է կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարի համար 10 միլիարդ դոլար հատկացնելու մասին: Այս մասին նա գրել է Instagram-ում:
Ըստ միլիարդատիրոջ, կլիմայի փոփոխությունն «ամենամեծ սպառնալիքն է մեր մոլորակի համար»: Ինչպես նշել է Բեզոսը, նա մտադիր է աշխատել այլ մարդկանց և կազմակերպությունների հետ՝ գտնելու Երկրի վրա կլիմայի փոփոխության կործանարար հետևանքների դեմ պայքարի նոր մեթոդներ:
Amazon-ի ղեկավարը նշել է, որ վերոհիշյալ միջոցները կուղղվեն իր ստեղծած «Bezos Earth Fund»-ին: Ըստ նրա՝ հիմնադրամից գումար կհատկացվի այս խնդրի վրա աշխատող գիտնականներին, ակտիվիստներին և հասարակական կազմակերպություններին: «Ես կսկսեմ դրամաշնորհներ տրամադրել այս ամտանը»,- գրել է նա:

Богатейший человек мира дал $10 млрд на борьбу с «главной угрозой Земли»
Основатель Amazon Джефф Безос объявил о решении выделить $10 млрд на борьбу с изменением климата. Об этом он написал в Instagram.
По словам миллиардера, изменение климата является «самой большой угрозой для нашей планеты». Как отметил Безос, он намерен работать с другими людьми и организациями, чтобы найти новые методы борьбы с разрушительным воздействием изменения климата на Землю.
Глава Amazon рассказал, что вышеупомянутые средства будут направлены в созданный им «Фонд Земли Безоса». Как отметил предприниматель, деньги из фонда будут выделяться ученым, активистам и неправительственным организациям, работающим над этой проблемой. «Я начну выдавать гранты этим летом», — написал он.