Բլումբերգն #Instagram-ում իր քաղաքական գովազդի վրա ծախսել է ավելի քան 1 մլն դոլար. #Forbes
Նյու Յորքի նախկին քաղաքապետ, միլիարդատեր Մայքլ Բլումբերգը, ով 2020 թվականի նախագահական ընտրություններում առաջադրվել է Դեմոկրատական կուսակցության կողմից, արդեն ծախսել է 1 միլիոն դոլարից մինչև 1,5 միլիոն դոլար՝ Instagram-ում քարոզչական նյութեր տարածելու համար, գրում է Forbes ամսագիրը:
Հրապարակման համաձայն, Bloomberg-ը վճարում է մոտավորապես 30 անձի ծառայությունների համար, ովքեր ակտիվորեն նյութեր են հրապարակում Instagram-ում՝ վառ և հիշարժան ձևով: Ըստ Forbes-ի լրագրողների հետ հարցաքննված մասնագետների, Instagram-ում ավելի քան 1 միլիոն հետևորդ ունեցող հայտնի մարդիկ կարող են մեկ հաղորդագրության համար պահանջել առնվազն 10,000 դոլար: Այն դեպքերում, երբ խոսքը գնում է քաղաքական բնույթի նյութերի մասին, ըստ նյութի, գինը կարող է հասնել 50 հազար դոլարի։

Майкл Блумберг потратил более $1 млн на политическую рекламу в #Instagram. #Forbes
Бывший мэр Нью-Йорка Майкл Блумберг, участвующий в борьбе за выдвижение кандидатом в президенты США от Демократической партии, потратил уже от $1 млн до 1,5 млн на распространение в Instagram агитационных материалов. Такие оценки приводятся в статье, опубликованной в пятницу в журнале Forbes.
Как отмечает издание, Блумберг оплачивает услуги примерно 30 лиц, которые активно публикуют материалы подобного рода в Instagram в яркой и запоминающейся форме. По утверждению экспертов, опрошенных журналистами Forbes, известные люди, у которых свыше 1 млн подписчиков в Instagram, могут требовать в США не менее $10 тыс. за публикацию в соцсети одного сообщения. В случаях, когда речь идет о материалах политического характера, цена может достигать $50 тыс., утверждается в материале.