Իսրայելում Մակրոնը վիճել է ոստիկանի հետ
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Երուսաղեմ կատարած այցի ժամանակ վիճել է տեղացի ոստիկանի հետ: Համապատասխան տեսանյութը հունվարի 22-ին հայտնվել է սոցիալական ցանցերում:
«Ինձ դուր չի գալիս այն, ինչ դուք արեցիք իմ առջև, դուրս եկե՛ք»,- ասել է Ֆրանսիայի նախագահը և ոստիկանին մատով ցույց տվել ելքը:
«Մենք ունենք հիանալի աշխարհ, դուք մեծ աշխատանք եք կատարում քաղաքում, ես գնահատում եմ դա: Խնդրում եմ հարգե՛ք կանոնները, ինչպես եղել է դարեր շարունակ, կանոններն ինձ հետ չեն փոխվի: Խնդրում եմ, հարգե՛ք կանոնները»,- հավելել է Մակրոնը և մտել Սուրբ Աննայի բազիլիկ:
Ինչպես պարզաբանում է տեղական «Едиот Ахронот» պարբերականը, միջադեպը տեղի է ունեցել Սուրբ Աննայի բազիլիկի մուտքի մոտ, երբ նախագահ Մակրոնը վրդովվել է, որ ոստիկանության աշխատակիցները ցանկացել են ուղեկցել իրեն։

Макрон в Израиле поспорил с полицейским
Президент Франции Эммануэль Макрон в ходе своего визита в Иерусалим устроил перепалку с местным полицейским. Соответствующее видео в среду, 22 января, появилось в социальных сетях.
"Мне не нравится, что вы сделали передо мной, выходите", - говорит президент Франции и указывает пальцем на выход у себя за спиной.
"У нас прекрасный мир, вы делаете отличную работу в городе, я ценю. Пожалуйста, уважайте правила, как они есть веками, они не изменятся со мной. Пожалуйста, все уважайте правила", - добавил Макрон и прошел внутрь.
Как уточняет местное издание Едиот Ахронот, события развернулись на входе в базилику Святой Анны и президент был возмущен тем, что полиция хотела войти вместе с ним.