Ղազախստանի ՆԳՆ-ն հայտնել է ինքնաթիռի վթարի հնարավոր պատճառները
Ալմաթի քաղաքում «Bek Air» ավիաընկերության ինքնաթիռի կործանման պատճառների հավանական վարկածների թվում է նավիգացիոն ծառայության գործողության սխալը, հայտարարել է երկրի ներքին գործերի նախարար Երլան Տուրգումբաևը, գրում է Tengrinews.kz կայքը։
«Ներկայում երեք վարկած է քննարկվում՝ օդաչուների սխալները, տեխնիկական անսարքությունները և նավիգացիոն ծառայության աշխատանքը»,- հայտարարել է նախարարը:
Նա հավելել է, որ իրավապահ մարմինները շարունակում են զննել դեպքի վայրը և ապամոնտաժել վթարի ենթարկված ինքնաթիռը, որպեսզի հետագայում այն հնարավոր լինի տեղափոխվել օդանավակայան՝ հետագա քննության համար:

МВД Казахстана назвало новую версию крушения самолета в Алма-Ате
Одна из версий крушения самолета Bek Air в Алма-Ате — ошибка в работе навигационных служб, сообщил глава МВД Казахстана Ерлан Тургумбаев. Об этом пишет Tengrinews.kz
«В настоящее время рассматривается три версии. Первая: ошибка экипажа. Вторая: возможность технической неисправности самого борта. Третья: работа навигационных служб», — заявил министр.
Он добавил, что правоохранительные органы продолжают осмотр места происшествия и демонтаж упавшего самолета, чтобы впоследствии перенести его на территорию аэропорта для дальнейшего изучения.