Լիբանանում ուսանողները նստացույց են կազմակերպել
Լիբանանի ուսումնական հաստատությունների ուսանողները մասնակցում են ցույցերի՝ երկրի նախագահ Միշել Աունի ժողովրդին ուղղված կոչի նախօրեին, հայտնում է NNA գործակալությունը։
Ուսանողները նստացույցներ են կազմակերպել Տրիպոլիի դպրոցների և ձեռնարկությունների մոտ, գրում է Regnum գործակալությունը: Նշվում է, որ ցույցերը տեղի են ունենում մասնավորապես Սիդոն և Բեյրութ քաղաքներում:
Լիբանանն այժմ քաղաքական լուրջ ճգնաժամ է ապրում։ Երկրում սկսված ցույցերից հետո, Լիբանանի վարչապետ Սաադ Հարիրին հրաժարական ներկայացրեց, սակայն ցուցարարները շարունակում են բողոքի ակցիաները:

Студенты в Ливане организовали сидячие забастовки
Учащиеся учебных заведений Ливана вышли на акции протеста в преддверии обращения к народу президента страны Мишеля Ауна, об этом 21 ноября сообщает агентство NNA.
Студенты организовали сидячие забастовки возле школ и предприятий города Триполи. Отмечается, что забастовки также проходят и в других частях страны, в частности в городах Сидон и Бейрут.
Ливан переживает серьезный политический кризис — после акций протеста, последовавших вслед за решением властей страны повысить налоги, в отставку ушел премьер-министр государства Саад Харири.