Թբիլիսիում դատարանը մեղավոր է ճանաչել ցույցերի ժամանակ ձերբակալվածների մի մասին
Հինգշաբթի երեկոյան Թբիլիսիի քաղաքային դատարանը որոշում կայացրեց Թբիլիսիի խորհրդարանի շենքի առջև անցկացվող ցույցերի ժամանակ խուլիգանության և ոստիկանության անհնազանդության համար ձերբակալված ցուցարարների վերաբերյալ։ 37 ցուցարարից 10-ին վարչական կալանք նշանակվեց, տուգանվեց մեկ անձ, ազատ է արձակվել մեկ մարդ։ Մնացած 25 մարդու դատավարությունը կշարունակվի այսօր, այս մասին հայտնում է վրացական «Первый канал» ալիքը:
Վրաստանի ՆԳՆ-ն նոյեմբերի 18-ին՝ խորհրդարանի շենքի մոտ ցույցերի ժամանակ ձերբակալել էր 37 ցուցարարի:
Դատարանն արդեն երրորդ օրն է քննում է ձերբակալվածների գործը, իսկ չորեքշաբթի օրը դատական նիստը սկսվեց կեսօրից և տևեց մինչև կեսգիշեր: Դատական նիստը կայացավ շենքի ներսում՝ բակում գտնվող ցուցարարների կողմից աղմուկի և ցույցերի ֆոնին: Ցուցարարները վրդովված էին, որ իրենց թույլ չեն տվել մուտք գործել դատարան, մինչդեռ վրացական «Привели» հեռուստաընկերությունն ուղիղ եթերով հեռարձակել էր դատական նիստը։ Լրագրողների մուտքը դատարանի դահլիճ նույնպես մերժվել էր:
Հեռուստաընկերության տեղեկություններով՝ «10 ձերբակալվածներ ենթարկվել են մինչև 13 օրվա կալանքի, մեկ մարդ տուգանքի՝ հազար լարի (մոտ 340 դոլար): 25 անձի գործի քննությունը հետաձգվել է»:

В Тбилиси суд счел виновной часть задержанных в ходе митинга активистов
Тбилисский городской суд в ночь на четверг вынес постановление об административном аресте в отношении десяти человек из 37 задержанных за хулиганство и неповиновения полиции в ходе митинга перед зданием парламента в Тбилиси, одному выписан штраф, еще один освобожден, рассмотрение дела остальных 25 человек продолжится в четверг, сообщает грузинский Первый канал на своем сайте.
МВД Грузии 18 ноября, во время разгона митинга и акции протеста у здания парламента, задержало 37 человек. Они обвиняются в неповиновении полиции и хулиганстве.
Суд рассматривает дело задержанных уже третий день, при это в среду слушание началось с полудня и длилось до часу ночи непрерывно. Заседание проходило на форе шума и протестных выступлений активистов внутри и во дворе здания. Они возмущались, что их не впускали в зал суда, при этом как транслировала кадры грузинская телекомпания "Привели", в зале, где проходило слушание, были мобилизованы десятки сотрудников патрульной полиции. В судебный зал доступ был закрыт также для журналистов.
По данным ТВ, "десять задержанных получили от пяти до 13 дней ареста, одиннадцатый - штраф в 1 тысячу лари (около 340 долларов), еще один освобожден от административной ответственности. Рассмотрение дела 25 лиц отложено".