Դասախոսության ժամանակ սպանվել է Գերմանիայի նախկին նախագահի որդին
Գերմանիայի նախկին նախագահ Ռիխարդ ֆոն Վայցզեկերի որդին՝ 59-ամյա Ֆրից ֆոն Վայցզեկերը, նոյեմբերի 19-ի երեկոյան դասախոսության ժամանակ դանակահարվել է, իսկ հետո Բեռլինի հիվանդանոցներից մեկում մահացել, գրում է տեղեկատվական RBB կայքը՝ վկայակոչելով տեղի ոստիկանությանը: Ռիչարդ ֆոն Վայցզեկերը զբաղեցրել է նախագահի պաշտոնը 1984-ից մինչև 1994-ը։
Նշվում է, որ հանցագործությունը կատարվել է Բեռլինի Շառլոտենբուրգի շրջանում գտնվող Schlosspark-Klinik կլինիկայի տարածքում, որտեղ աշխատում էր նախկին նախագահի որդին: Հայտնի է, որ անհայտ տղամարդը մոտեցել է նրան ու դանակահարել այն պահին, երբ Ֆրից ֆոն Վայցզեկերը դասախոսություն էր կարդում:

СМИ: сына экс-президента ФРГ убили во время лекции
Сын бывшего президента ФРГ Рихарда фон Вайцзеккера, который занимал свой пост с 1984 по 1994 год, 59-летний Фриц фон Вайцзеккер, умер вечером во вторник после ножевого ранения во время лекции в берлинской больнице. Об этом сообщает информационный онлайн-портал RBB со ссылкой на местную полицию.
Отмечается, что преступление было совершено на территории расположенной в районе Шарлоттенбург в Берлине клиники Schlosspark-Klinik, где работал убитый. Неизвестный мужчина подошел к сыну бывшего президента ФРГ и ударил его ножом в то время, когда Фриц фон Вайцзеккер читал лекцию.
По данным полиции, один из присутствующих попытался вмешаться, однако был ранен. Сотрудники сил безопасности вскоре прибыли на место происшествия и с помощью слушателей задержали преступника. Информации о мотивах его поступка не приводится, проводится расследование.