Հայտնի են 2020 թվականին ճանապարհորդությունների համար ամենավտանգավոր երկրները
Փորձագետները նշել են 2020 թվականին զբոսաշրջիկների համար ամենավտանգավոր երկրների ցանկը: Աֆրիկա մայրցամաքում դրանք Լիբիան ու Սոմալին են: Լատինական Ամերիկայում՝ Վենեսուելան, Մերձավոր Արևելքում՝ Աֆղանստանը: Այս երկրներում մասնագետները կանխատեսում են մեծ ռիսկեր զբոսաշրջիկների համար:
Բացի այդ, փորձագետները Գվինեան, Հարավային Սուդանը, Կենտրոնական Աֆրիկայի Հանրապետությունն անվանել են վտանգավոր զբոսաշրջիկների առողջության համար:
Անվտանգության առումով ռիսկեր են պարունակում Սիրիան, Եմենը, Իրաքը և Նիգերիան, հաճախակի դժբախտ պատահար են գրանցվում Բելիսում, Դոմինիկյան Հանրապետությունում, Սաուդյան Արաբիայում, Թաիլանդում և Վիետնամում:
Փորձագետներն առավել անվտանգ տուրիստական ուղղություններ են ճանաչել սկանդինավյան երկրները, մասնավորապես՝ Նորվեգիան, Ֆինլանդիան, Իռլանդիան ու Շվեդիան:
Առողջության համար ամենաքիչ ռիսկեր են պարունակում Մեծ Բրիտանիան, Կանադան, ԱՄՆ-ը, Նոր Զելանդիան, Ավստրալիան, Հարավային Կորեան և Ճապոնիան:

Определены самые опасные страны для отдыха 2020 года
Для отдыха 2020 года самые опасные для туристов страны Африки – Ливия и Сомали. В Латинской Америке – Венесуэла и государства Персидского залива, Афганистан. В этих странах эксперты прогнозируют высокие риски для туристов.
Кроме того, опасными для здоровья туристов специалисты назвали Гвинею, Южный Судан, Центрально-Африканскую республику и тому подобное.
Риск для личной безопасности присутствует в Сирии, Йемене, Ираке и некоторых районах Нигерии, а угроза попасть в аварию – в Белизе, Доминиканской Республике, Саудовской Аравии, Таиланде и Вьетнаме.
Самыми безопасными в мире странами, по версии экспертов, являются Финляндия, Норвегия, Исландия, Швеция и Гренландия.
Самые низкие риски для здоровья и низкая вероятность стать участником ДТП в Великобритании. Минимальные риски для здоровья в следующем году прогнозируются в Канаде, США, Новой Зеландии, Австралии, Южной Корее и Японии.