Իրանում ցույցերի ժամանակ սպանվել է 27 մարդ
Իրանում ցույցերի ժամանակ սպանվել է 27 մարդ, հայտնում է Regnum-ը՝ հղում անելով Al-Hadath-ին: Նշվում է, որ ցույցերը շարունակվում են 93 քաղաքում: Խոշոր ցույցեր են տեղի ունենում նաև Թեհրանում և Կումում: Հաղորդվում է, որ Յազդ քաղաքում ոստիկանությունը ձերբակալել է 40 մարդու:
Հիշեցնենք՝ նոյեմբերի 15-ին Իրանի իշխանությունները որոշում կայացրեցին 50%-ով բարձրացնել վառելիքի գինը: Այսպիսով, մեկ լիտր բենզինը 10 հազար ռիալից (մոտ 9 ցենտ) կդառնա 15 հազար ռիալ (15 ցենտ): Վառելիքի գնի բարձրացման հետևանքով սկսված ցույցերը վերածվեցին բախումների:

В Иране в ходе протестов погибли 27 человек
Отмечается, что акции протеста продолжаются в 93 городах. Манифестанты сожгли банки в Карадже. Также крупные беспорядки происходят в Тегеране и Куме.
Как сообщало ИА REGNUM, правительство Ирана приняло решение повысить цены на топливо на 50%, что привело к акциям протеста, начавшимся в пятницу, 15 ноября. Власти страны предпринимают экстренные меры по обеспечению безопасности. На большей части территории страны отключён доступ в сеть интернет.
Также сообщается, что полиция города Йезд в центральной части страны задержала во время протестов 40 человек.