«Բյուջեի նախագիծը պետք է հետ վերադարձնել». Մանե Թանդիլյան
«Երկու տարվա ընթացքում ներդրումների ծավալի աճը 6,7 տոկոսից չի անցնում: Նույն Վրաստանում հեղափոխությունից 1 տարի անց ներդրումների ծավալը կրկնակի աճել է՝ հասնելով 1 միլիարդ դոլարի»,- ԱԺ-ում 2020թ. բյուջեի նախագծին նման գնահատական տվեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանը՝ ՀՀ-ում ներդրումների համատեքստում:
Ըստ պատգամավորի՝ հեղափոխություն տեղի չի ունեցել, սպասումները չեն արդարացել: Այն պնդումները, որ ներդրումներ կատարելու համար բոլոր խոչընդոտները վերացել են, բարեփոխումներ են կատարվել, այնքան էլ այդպես չէ:
Մ. Թանդիլյանը պնդեց, որ բյուջեի նախագիծը 4 օրվա ընթացքում պետք է հետ վերադարձնել կառավարություն և բյուջետային համակարգի մասին բոլոր խախտումները շտկել:

Мане Тандилян: Проект бюджета должен быть возвращен правительству на доработку
«За два года объем инвестиций не превышает 6,7%. В той же Грузии через год после революции объем инвестиций удвоился до 1 млрд. долларов», - такую оценку проекту бюджета дала депутат от фракции «Лусавор Айастян» Мане Тандилян.
По словам депутата, революции не происходило, ожидания не оправдались. Утверждения о том, что все барьеры для инвестирования исчезли, проведены реформы, не совсем верны.
М. Тандилян отметила также, что проект бюджета в течение 4 дней должен быть возвращен правительству на доработку.