Թրամփը հպարտացել է դստեր նվաճումներով
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Սպիտակ տան գլխավոր խորհրդական Իվանկա Թրամփը երկրում ստեղծել է ավելի քանի 14 միլիոն աշխատատեղ: Այս մասին Թրամփը հայտարարել է նոյեմբերի 12-ին Նյու Յորքի Տնտեսական ակումբում տեղի ունեցող իր ելույթի ժամանակ, գրում է Mediaite կայքը:
Թրամփը նշել է, որ երկուսուկես տարի առաջ, Իվանկան նպատակ է ունեցել ստեղծել 500 հազար աշխատատեղ, սակայն մինչ այժմ Իվանկա Թրամփն ստեղծել է 14 միլիոն աշխատատեղ:
Միևնույն ժամանակ, Թրամփը հավելել է, որ աշխարհի խոշորագույն ընկերությունները վճարելու են այդ աշխատակիցների ուսման և վերապատրաստման գումարը, քանի որ պետությունը չի կարող դա անել:

Трамп похвастался достижением своей дочки Иванки
Президент США Дональд Трамп заявил, что его дочь и главный советник Белого дома Иванка Трамп создала в стране 14 млн рабочих мест. Об этом он сказал во время выступления в Экономическом клубе Нью-Йорка 12 ноября, сообщает Mediaite.
Президент США рассказал, что изначально, два с половиной года назад, целью его дочери было создание 500 тысяч кадровых мест, однако к настоящему времени Иванка Трамп создала 14 миллионов рабочих мест.
При этом он отметил, что обучение и подготовку для этих рабочих мест будут оплачивать крупнейшие компании мира, поскольку государство не может этого сделать.