Բոլիվիայում անկարգությունների ժամանակ սպանվել է 7 մարդ
Բոլիվիայում տեղի ունեցող անկարգությունների ժամանակ սպանվել է 7 մարդ, վիրավորվել՝ 12-ը, հաղորդում է El Deber-ը:
Հայտնի է, որ երկու քաղաքացի մահացել է Բոլիվիայի վարչական մայրաքաղաք Լա Պազում, ևս երկուսը՝ Սանտա Կրուզում և Կոչաբամբայում:
ԱՄՆ իշխանությունները Բոլիվիայում աշխատող դիվանագետների ընտանիքների շտապ տարհանման որոշում են կայացրել, գրում է РИА Новости գործակալությունը։ Հայտնի է, որ տարհանման որոշման պատճառ է դարձել երկրում սկսված զանգվածային անկարգությունը։
Ավելի վաղ Բոլիվիայի զինված ուժերն աջակցություն են հայտնել ընդդիմադիր սենատոր Ժանին Անիեսին, ով ստանձնել է Բոլիվիայի նախագահի պարտականությունները՝ Էվո Մորալեսի հրաժարականից հետո: Այս մասին հայտարարել է բանակի հրամանատար Ուիլյամս Կալիմանին, գրում է Pagina Siete-ը։

Беспорядки в Боливии: погибли семь человек
Во время массовых беспорядков в Боливии погибли семь человек. Об этом в среду, 13 ноября, сообщило издание El Deber.
По информации прокуратуры, два человека скончались в Ла-Пасе, еще двое − в Санта-Крусе и трое − в Кочабамбе. Большинство из них погибли в результате стрельбы.
США дали распоряжение покинуть Боливию семьям американских чиновников, работающих в этой стране, причиной послужили массовые протесты, говорится в распространенном заявлении госдеп.
Вооруженные силы Боливии выразили поддержку оппозиционному сенатору Жанин Аньес, исполняющей обязанности президента после отставки Эво Моралеса. Об этом говорится в письме главнокомандующего армией Уильямса Калимана, опубликованном в Twitter газеты Pagina Siete.