Դմիտրի Մեդվեդևի որդին հանդիպում է հայուհու հետ. ԶԼՄ-ներ
Ռուսական «403 press» Telegram ալիքը մանրամասներ է ներկայացրել ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի 24-ամյա որդու՝ Իլյա Մեդվեդևի անձնական կյանքի մասին:
Ըստ ալիքի, Իլյա Մեդվեդևը հանդիպում է Մոսկվայի համալսարանի Ասիայի ու Աֆրիկայի երկրների ֆակուլտետի 25-ամյա ուսանողուհի Յանա Գրիգորյանի հետ, ում նա արդեն ծանոթացրել է իր ընտանիքի անդամներին:
«Վարչապետի որդին առնվազն մեկ տարի առաջ իր սիրելիին ծանոթացրել է մայրիկի՝ Սվետլանայի հետ: Նրանք երեքով ներկա են գտնվել սեպտեմբերին Սոչիում կայացած «Նոր ալիք» երաժշտական փառատոնին»,- հայտնում է լրատվամիջոցը:
Նշվում է, որ Յանա Գրիգորյանը մասնակցել է համալսարանում հայոց գրերի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:

Сын Дмитрия Медведева встречается с армянкой: СМИ
Российский Telegram-канал «403 press» сообщил подробности из личной жизни 24-летнего сына премьер-министра России Дмитрия Медведева – Ильи Медведева.
По информации канала, Илья Медведев встречается с 25-летней студенткой Института стран Азии и Африки МГУ Яной Григорян, которую уже познакомил с членами своей семьи.
«Сын премьер-министра познакомил пассию со своей матерью Светланой по меньшей мере год назад. Втроем они посетили светское мероприятие – музыкальный фестиваль «Новая волна» в Сочи в сентябре 2018 года», — пишет канал.
Отмечается, что Яна Григорян – из незнатной семьи.Она также принимала участие в торжественном Дне армянской письменности в своем вузе.