Ճապոնուհիներին արգելվել է աշխատավայրում ակնոց կրել
Սոցիալական ցանցերում բողոքի ալիք է բարձրացել ընդդեմ ճապոնական ընկերությունների ղեկավարության, ովքեր արգելում են աշխատավայրում ակնոց կրել, հայտնում է ВВС-ն։
Տարբեր բնագավառներում աշխատող կանայք հայտարարել են, որ ընկերությունների ղեկավարները կարծում են, թե «ակնոցը խանգարում է հաճախորդների հետ շփմանը, ստեղծում կնոջ սառը կերպար»։
Այս կապակցությամբ, «ապակիներն արգելված են» հեշթեգը մեծ տարածում է գտել տեղական սոցիալական ցանցերում: Համացանցը ծաղրում է հեգնական մեմերի միջոցով և բողոքում ճապոնական ընկերությունների ղեկավարների հնացած հայացքների դեմ:

Японкам запрещают на работе носить очки
В соцсетях Японии набирает обороты протест против запрета со стороны руководства компаний носить очки женщинам. Об этом в пятницу, 8 ноября, сообщает ВВС.
Женщины, работающие в разных сферах, заявили о запрете со стороны руководства компаний надевать очки на рабочем месте из-за "холодного образа женщины в очках", который якобы мешает общению с клиентами.
В связи с протестом, хэштег "glasses are forbidden" (очки запрещены) набрал популярность в местных соцсетях под ироничными мемами и статьями об устарелости взглядов японских руководителей компаний.