Xerox-ը մտադիր է գնել HP-ն. Wall Street Journal
Xerox Holdings-ը քննարկում է համակարգիչների և տպիչ սարքերի արտադրությամբ զբաղվող HP Inc. ընկերության գնման հնարավորությունը, որի շուկայական արժեքը կազմում է մոտ 27 միլիարդ դոլար և այն ավելի քան երեք անգամ մեծ է Xerox-ից: Այդ մասին հայտնում է The Wall Street Journal-ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրներին:
Հնարավոր միավորման հարցը քննարկվել է նոյեմբերի 5-ին՝ Xerox-ի տնօրենների խորհրդի նիստում: Ընկերությունը նախատեսում է գործարքն իրականացնել կանխիկ և բաժնետոմսերի տեսքով վճարումների միջոցով: Ներկայումս գործարքի վերաբերյալ վերջնական որոշում չկա:

Wall Street Journal сообщила о планах Xerox купить HP
Корпорация Xerox Holdings рассматривает возможность сделать предложение о покупке производителю компьютеров и принтеров HP Inc., рыночная стоимость которого составляет около $27 млрд — более чем в три раза больше Xerox. Об этом сообщает The Wall Street Journal (WSJ) со ссылкой на свои источники.
Вопрос о возможном слиянии обсуждался на заседании совета директоров Xerox во вторник, 5 ноября. Предложение Xerox для HP, как ожидается, будет выше рыночной стоимости, компания предусматривает оплату наличными и акциями. Окончательного решения о сделке в настоящее время нет.