Թրամփի իմպիչմենթի գործով ցուցմունք է տվել Կուրտ Վոլկերը
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի երեք կոմիտեները հրապարակել են ևս երկու ցուցմունք, որոնք արվել են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմպիչմենթի հետաքննության շրջանակում: Նոյեմբերի 5-ին հրապարակվել են Ուկրաինայում Պետդեպարտամենտի հատուկ ներկայացուցիչ Կուրտ Վոլկերի և Եվրոմիությունում ԱՄՆ դեսպան Գորդոն Սոնդլանդի ցուցմունքների տեքստերը, հայտնում է Կոնգրեսի մամուլի ծառայությունը:
Հրապարակված ցուցմունքներից երևում է, որ նախագահ Թրամփը պնդել է հետաքննություն սկսել նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենի որդու՝ Հանթեր Բայդենի նկատմամբ՝ կոռուպցիայի մեղադրանքով և պահանջել է, որպեսզի հայտարարվի, որ Ուկրաինան միջամտել է 2016-ի ընտրություններին՝ աջակցելով Հիլարի Քլինթոնին:
Համաձայն ցուցմունքների՝ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու և նրա աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Բոգդանին հրահանգվել է, որպեսզի Դոնալդ Թրամփի անձնական փաստաբան Ռուդի Ջուլիանին ամրապնդի Ուկրաինայի վերաբերյալ «բացասական պատմությունը»:

Импичмент Трампа: обнародованы показания Волкера
Комитеты Конгресса США опубликовали еще две стенограммы, полученных в рамках расследования по вопросу об импичменте президента США Дональда Трампа. Так, во вторник, 5 ноября, были опубликованы расшифровки показаний бывшего специального представителя США по Украине Курта Волкера и посла США в ЕС Гордона Сондленда, сообщает пресс-служба Конгресса.
Из опубликованной стенограммы следует, что бывший спецпредставитель США по Украине Курт Волкер заявил, что обвинения, о том, что президент Трамп настаивал на расследовании, не обоснованы обвинениями в коррупции против сына бывшего вице-президента Джо Байдена, Хантера Байдена, и утверждениями, что Украина вмешалась в выборы 2016 года, чтобы помочь Хиллари Клинтон.
Также согласно стенограмме, Курт Волкер сказал президенту Украины Владимиру Зеленскому и главе Офиса президента Андрею Богдану, что личный адвокат Дональда Трампа Руди Джулиани усиливает "негативный рассказ" об Украине.