Թուրքամետ զինյալները Սիրիայում գնդակոծել են ամերիկացի զինվորականներին
Սիրիայում թուրքամետ զինյալները գնդակոծել են ամերիկյան զորքերի շարասյունը: Այս մասին հայտարարել է Սիրիայում հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնի ղեկավար գեներալ-մայոր Յուրի Բորենկովը, հայտնում է ТАСС գործակալությունը:
Ըստ նրա՝ դեպքի մասին տեղեկությունը ռուսական կողմին փոխանցել է ամերիկյան հրամանատարության ներկայացուցիչները:
Հրաձգությունն իրականացվել է այսպես կոչված «Սիրիական ազատ բանակի» (ՍԱԲ) զինյալների կողմից վերահսկվող տարածքից: Զոհեր չկան: Անցած 24 ժամվա ընթացքում ռուս զինվորականներն արձանագրել են հրադադարի ռեժիմի խախտման 31 դեպք: Գրոհայինները կրակ են բացել Հալեպի, Լաթաքիայի, Իդլիբի և Համայի նահանգների բնակավայրերի վրա:

Протурецкие боевики обстреляли в Сирии американских военных
Колонна военнослужащих США попала под обстрел в Сирии. Об этом сообщил начальник российского центра по примирению враждующих сторон в САР генерал-майор Юрий Боренков, передает ТАСС.
По его словам, информацию об инциденте российской стороне передали представители американского командования.
Обстрел велся с территории, подконтрольной протурецким боевикам из Сирийской свободной армии (ССА). Обошлось без жертв. Всего за прошедшие сутки российские военные зафиксировали 31 случай нарушения режима прекращения огня, боевики обстреляли населенные пункты в провинциях Алеппо, Латакия, Идлиб и Хама.