«Թուրքիան չի մոռանա Թրամփի «անքաղաքավարի» նամակը». Էրդողան
Թուրքիայի նախագահը հայտարարել է, որ չի մոռանա Դոնալդ Թրամփից ստացած նամակը, որը ոչ մի կապ չունի քաղաքավարության հետ, բայց այժմ նամակին պատասխանելու հարցն օրակարգում չէ:
«Իհարկե, մենք չենք մոռանա Թրամփի անքաղաքավարի նամակը: Բայց մեր փոխադարձ հարգանքը թույլ չի տա մեզ օրակարգում ներառել այս հարցը: Կպատասխանենք նամակին, երբ կգա ժամանակը»,- նշել է Էրդողանը՝ ելույթ ունենալով Ստամբուլում:
Հիշեցնենք՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հոկտեմբերի 9-ին նամակ էր հղել Թուրքիայի նախագահ Էրդողանին՝ Սիրիայում թուրքական գործողությունները սկսելուց մեկ օր առաջ՝ խնդրելով նրան, որ «չհիմարանա» և «հուսախաբ չանի ամբողջ աշխարհին»։

Эрдоган заявил, что не забудет "невежливое" письмо Трампа
Президент Турции Тайип Эрдоган заявил, что не забудет полученное им от американского коллеги Дональда Трампа "не имеющее ничего общего с вежливостью" письмо, но сейчас этот вопрос не стоит на повестке дня.
Трамп направил 9 октября, в день начала турецкой операции в Сирии, письмо Эрдогану с просьбой "не валять дурака" и "не подводить весь мир" военной операцией в САР.
"Конечно, мы не забыли письмо Трампа, которое не имеет ничего общего с вежливостью. Но наше взаимное уважение не позволяет держать этот вопрос на повестке дня. Мы не придаем этому приоритета. Однако когда придет время, будет сделано то, что нужно", - сказал Эрдоган, выступая в Стамбуле.