«ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակ է այցելել ՀՔԾ քննիչը». Արմեն Աշոտյան
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ի պատասխան լրատվամիջոցների հարցերին՝ հայտնում եմ, որ այսօր ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակ է այցելել ՀՔԾ քննիչը՝ առգրավելու համար Հրայր Թովմասյանի ՀՀԿ անդամության կասեցմանը վերաբերող նյութերը»։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին հաղորդում է ներկայացվել մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից պետական իշխանությունը յուրացնելու առերևույթ հանցագործության դեպքի կապակցությամբ:
Հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով որոշում է կայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածի 1-ին մասով քրեական գործ հարուցելու մասին:
Հիշեցնենք՝ շաբաթներ առաջ Արման Բաբաջանյանը դիմում էր ներկայացրել գլխավոր դատախազին՝ պնդելով, որ Հրայր Թովմասյանը յուրացրել է ՍԴ նախագահի պաշտոնը՝ կիրառելով հանցավոր սխեմաներ:
Ի դեպ, նախնական տեղեկություններով, Հատուկ քննչական ծառայությունը քննչական գործողություններ է իրականացրել ոչ միայն ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակում, այլև՝ Սահմանադրական դատարանում:

Армен Ашотян: Следователь ССС посетил офис РПА
В ответ на вопросы СМИ сообщаю, что сегодня центральный офис РПА посетил следователь ССС для того, чтобы изъять материалы, касающиеся прекращения членства Грайра Товмасяна в партии. Об этом на своей странице в Facebook написал замглавы Республиканской партии (РПА) Армен Ашотян.
Ранее мы писали, что депуатат Национального Собрания от фракции «Лусавор Айастан» Арман Бабаджанян представил Генеральному прокурору сообщение по факту явного преступления, связанного с узурпацией государственной власти группой должностных лиц.
По подготовленным на основании сообщения материалам в Специальной следственной службе РА возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 300 Уголовного кодекса РА.
Напомним, что несколько недель назад Арман Бабаджанян представил сообщение Генеральному прокурору, утверждая, что Грайр Товмасян с использованием преступных схем незаконно узурпировал пост председателя Конституционного суда.