Պենսը, Ջուլիանին և Պենտագոնը հրաժարվել են համագործակցել Կոնգրեսի հետ․ Reuters
Դոնալդ Թրամփի իմպիչմենթի գործընթացի հետ կապված՝ ԱՄՆ փոխնախագահ Մայք Պենսը և Թրամփի փաստաբան Ռուդոլֆ Ջուլիանին հրաժարվել են համագործակցել ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հետ, հայտնում է Reuters-ը:
Պենտագոնը նաև հավելել է, որ չի պատասխանի օրենսդիրների հարցումներին, որոնք վերաբերում են Թրամփի՝ Ուկրաինայի վրա ճնշում գործադրելուն: Այս ամենը ևս մեկ անգամ ցույց է տալիս, որ Թրամփի վարչակազմը վճռական է դանդաղեցնել իմպիչմենթի հետաքննությունը:
«Կոնգրեսի աշխատանքի խոչընդոտման ապացույցները շարունակում են ի հայտ գալ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է կոնգրեսական Ադամ Շիֆը:
Ըստ Fox News-ի՝ վկայակոչելով Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին, Կոնգրեսը հետաձգել է Թրամփի իմպիչմենթի գործընթացի քվեարկությունը:

Импичмент Трампа: Пенс, Джулиани и Пентагон отказали Конгрессу
Вице-президент США Майк Пенс и адвокат президента Дональда Трампа Рудольф Джулиани отказались сотрудничать с Палатой представителей США в расследовании по делу об импичменте. Об этомсообщает Reuters.
В Пентагоне также заявили, что не выполнят запрос законодателей о предоставлении документов, связанных с усилиями Трампа по оказанию давления на Украину. Все это еще раз демонстрирует решимость администрации Трампа затормозить пасследование по импичменту.
"Доказательства обструкции Конгресса продолжают накапливаться",- заявил на пресс-конференции один из инициаторов импичмента, представитель Демократической партии конгрессмен Адам Шифф.
Как сообщает Fox News со ссылкой на спикера палаты представителей Конгресса Нэнси Пелоси, Конгресс отложил голосование за разрешение провести процедуру импичмента Трампу.