Բարսելոնայում ցուցարարների և ոստիկանների միջև բախումներ են սկսվել
Ոստիկանները ցուցարարներին հեռացրել են Բարսելոնայում Իսպանիայի կառավարության ներկայացուցչության շենքի մոտից, ինչից հետո բողոքի ակցիան զանգվածային բնույթ է ստացել, հաղորդում է РИА Новости գործակալությունը՝ հղում անելով իսպանական 24 Horas-ին։ Ցուցարաներն այրել են աղբարկղերը, որպեսզի փակեն ոստիկանների ճանապարհը։
Իրավապահներն արցունքաբեր գազ և ռետինե փամփուշտներ են կիրառել: Անկարգությունների հետևանքով, որի էպիկենտրոնը նախօրեին եղել է Բարսելոնայի օդանավակայանը, տուժել է շուրջ 70 իրավապահ և 131 ցուցարար:

На улицах Барселоны начались столкновения протестующих с полицией
Полиция вытеснила демонстрантов от здания представительства правительства Испании в Барселоне, однако протесты перекинулись на соседние улицы, свидетельствуют кадры, которые транслирует телеканал 24 Horas.
Радикалы переворачивают и поджигают контейнеры, картон, мусор, чтобы преградить путь стражам правопорядка. Стражи порядка применили против участников беспорядков дубинки и резиновые пули.
В результате беспорядков, эпицентром которых стал аэропорт Барселоны, в понедельник пострадали около 70 стражей правопорядка и 131 протестующий.