«Bitcoin-ը կարժենա 35,000 դոլար». կարծիքներ
2019 թվականի հունվարի 1-ին Bitcoin-ի արժեքը կազմում էր 3700 դոլար, հունիսի վերջին կրիպտոարժույթի արժեքն արդեն գերազանցում էր 13.800 դոլարը, կես տարվա ընթացքում փոխարժեքի աճը կազմել է գրեթե 273%: Կրիպտոարժույթի նման կտրուկ թանկացումից հետո տեղի ունեցավ կրիպտոարժույթի գնի շտկում՝ բնական եղանակով:
Մասնագետները թվարկում են այն երեք պայմանները, որոնց դեպքում հնարավոր է առաջին կրիպտոարժույթի արժեքն ավելանա մինչև 2019 թվականի ավարտը:
Առաջինը՝ դա Libra-ի մասին որոշումն է, արդյոք Facebook-ին կհաջողվի գործարկել իր նախագիծը և ինչպես կարձագանքեն այլ երկրները:
Երկրորդը՝ կարգավորումները, որոնք ներկա պահին բացակայում են: Քանի դեռ չկա այս արժույթի մասին օրենքով սահմանված կարգավորումներ, ներդրողները քիչ են, քանի որ խոշոր ներդրողները վախենում են այս ոլորտում ներդրումներ անել: Եվ կհաստատի արդյոք SEC-ը Bitcoin-ի համար ETF-ի թողարկումը:
Bitcoin-ի աճող արժեքի մասին լավատեսական տեսության կողմնակիցները կարծում են, որ յուրաքանչյուր ամիս կշարունակվի գնաճը, և մինչև տարեվերջ գինը կհաստատվի մինչև 25,000-35,000 դոլար:

«Bitcoin будет стоить $35 000». мнения
1 января 2019 г. Bitcoin торговался на уровне $3700, к концу июня его стоимость превысила $13 800 — за полгода рост курса составил практически 273%. После такого резкого подъема цены последовала закономерная коррекция—сначала монета подешевела до $10 000, в районе этой отметки она торговалась около двух месяцев, но в конце сентября и она не выдержала.
Специалисты назвал три условия, при которых возможен рост курса первой криптовалюты до конца 2019 г.:
Решение по Libra—позволят ли проекту Facebook начать осуществлять свою деятельность и как отреагируют остальные страны на это.
Регулирование—пока нет регулирования, на рынке нет денег, поскольку крупные институциональные игроки боятся туда заходить.
Одобрит ли SEC выпуск ETF на Bitcoin.
Максимально оптимистично по поводу ближайшего будущего Bitcoin настроен CEO Huobi Russia Андрей Грачев. Он верит, что бурного роста курса можно ожидать уже в этом месяце, а к концу года цена актива поднимется до $25 000-35 000.