«Լռելու դեպքում հերթը կհասնի Անկարային ու Ստամբուլին». Կարո Փայլան
Թուրքիայի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) Դիարբեքիրից ընտրված հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը մեկնաբանել է կողմից Դիարբեքիրի, Վանի և Մարդինի քաղաքապետներին պաշտոնանկ անելու մասին Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարության հայտարարությունը:
Պոլսահայ պատգամավորը Twitter-ի միկրոբլոգի իր պաշտոնական էջում գրել է, որ 4 ամիս առաջ Դիարբեքիրի, Վանի և Մարդինի շրջաններում ժողովրդի ճնշող մեծամասնությունն իր ձայնը տվել էր HDP-ից առաջադրված քաղաքապետների թեկնածուներին: Մինդեռ հիմա նրանց փոխարեն ժամանակավոր պաշտոնակատարներ են:
«Բոլոր քաղաքական կուսակցությունները, ինչպես նաև հանրությունը, պետք է արձագանքի ժողովրդի կամքին հակառակ արված այդ ստոր գործընթացին: Լռելու դեպքում հերթը կհասնի Անկարային ու Ստամբուլին»,- նշել է Փայլանը, փոխանցում է Ermenihaber-ը:

Каро Пайлан: '' Если будем молчать, дело дойдет до Стамбула и Анкары''
Армянский депутат прокурдской ''Демократической партии народов'' Каро Пайлан прокомментировал заявление МВД Турции, об отсранении от должностей мэров Диярбакыра, Вана и Мардина.
Вышеуказанные чиновники обвиняются в связях с запрещенной в Турции Рабочей партии Курдистана (РПК). Армянский депутат в своем микроблоге Twitter, отметил, что ровно 4 года назад подавляющее большинство жителей Диярбакыра, Вана и Мардина во время местных выборов проголосовало за кандидатов ДПР, а сейчас их обязательства временно исполняют губернаторы.
''Все политические партии, а также общественность должны отреагировать на этот подлый процесс, который осуществляется вопреки воле народа. Если мы будем молчать, то очередь дойдет до Анкары и Стамбула''.