«Պոբեդա» ավիաընկերությունը կվերսկսի դեպի Գյումրի տոմսերի վաճառքը. TАСС
Ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերությունն այսօր կվերսկսի դեպի Գյումրի տոմսերի վաճառքը: Այդ մասին ТАСС գործակալությանը հայտնել է ավիաընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչը:
«Այսօր մենք վերսկսում ենք դեպի Գյումրի տոմսերի վաճառքը, օդանավակայանը խոստացել է ձեռնարկել անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները վառելիքի լիցքավորման պրոցեսի որակի վերահսկման համար: Ուրախ ենք, որ մեր հաճախորդները կրկին կթռչեն Գյումրի»,-ասել է ավիաընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչը:
Ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերությունը ձմեռային սեզոնին նախատեսված տոմսերի վաճառքը դադարեցվել էր այս ամսվա սկզբին՝ օդանավակայանի հետ ունեցած տարաձայնությունների պատճառով: Ավիաընկերությունը մի քանի անգամ դիմել էր օդանավակայանի ղեկավարությանը՝ իրավիճակը շտկելու խնդրանքով:
Գյումրիի օդանավակայանի գլխավոր մենեջեր՝ Մարսելո Վենդեին ուղղված նամակում, ասվում է, որ օդանավակայանը ներողություն է խնդրել տարվա սկզբին թերակատարման պատճառով տեղի ունեցած միջադեպի համար և խոստացել, որ «մեղավորները պատժվեն»:

"Победа" возобновит продажу авиабилетов в Армению
Авиакомпания "Победа" возобновит сегодня продажу авиабилетов в Гюмри (Армения). Об этом ТАСС сообщил официальный представитель авиакомпании. Продажи на зимнее расписание полетов были приостановлены в начале августа из-за разногласий с аэропортом.
"Сегодня мы возобновляем продажу рейсов в Гюмри: аэропорт пообещал принять все необходимые меры по контролю качества топливозаправочного процесса. Мы очень рады, что наши клиенты снова полетят в Гюмри", - сказал он.
"Победа" приостановила продажу авиабилетов на рейсы в Армению с зимнего сезона 6 августа. Как сообщал тогда источник ТАСС, решение о приостановке связано с тем, что "топливозаправочная компания периодически практикует недолив топлива". Он говорил, что авиакомпания неоднократно обращалась к руководству аэропорта с просьбой разобраться в ситуации.
Как говорится в письме генерального менеджера аэропорта Гюмри Марсело Венде (его копия есть у ТАСС) , аэропорт извинился за инцидент с недоливом топлива в начале года и пообещал, что "виновные будут выявлены и наказаны".