«Փաշինյանը պետք է բոլորին ձգի, մարդիկ իրենց տեղում չեն». քաղցրաշենցիները բողոքի ակցիա են իրականացնում
Երեքշաբթի, 16 հուլիսի, 2019 թ., 14:30
Այսօր կառավարության դիմաց նստացույց են սկսել Քաղցրաշեն համայնքի բնակիչները: Համայնքում ոռոգման խնդրիներ կան, բնակիչների խոսքով՝ տեղացիները հաճախ վիճում են միմյանց հետ ջրի համար. «Ամբողջ գյուղը թշնամի է դարձել, 200 հոգի կռիվ են անում ջրի համար, մարդիկ չեն կարողանում ապրել։ Չեն եկել կառավարությանն ասել՝ փող տուր, նպաստ տուր, ընդամենն ասում ենք՝ առեք փողը, ջուր տվեք, ապրենք։ Մենք Նիկոլի դեմ ոչինչ չունենք, իր դրած մարդիկ ինադու են անում, որ էս մարդուն վարկաբեկեն»,-ասում է ցուցարարներից մեկը։
Քաղցրաշենի բնակիչները ցանկանում են հանդիպել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ. «Փաշինյանը պետք է բոլորին ձգի, մարդիկ իրենց տեղում չեն, մարզպետն իր տեղում չէ, մարդկանց փողոցից բերել–դրել են պաշտոնի, շշկռվել են։ Ես մարզպետին խնդրել եմ 800 մ ջրագիծ գծի, մեր գյուղապետարանը ասում է՝ մենք 20-30 տոկոսը կտանք, մնացածը ՋՕ–ն թող տա, ՋՕ–ն էլ չի անում»,-ասում են նրանք:
Ցուցարարները որոշ ժամանակով փակեցին նաև «Տիգրան Մեծ»-ից Հանրապետության հրապարակ տանող ճանապարահահատվածը, սակայն իրավապահ մարմինների միջնորդությամբ ճանապարհը բացվեց:

Жители села Кахцрашен проводят сидячий пикет у здания правительства Армении
![]() Сегодня жители села Кахцрашен проводят сидячий пикет возле здания правительства Армении. Они требуют встречи с премьером-министром или одним из его помощников. Проблема – оросительная вода. «Пашинян должен нас всех тянуть. Люди находятся не на своих местах, губернатор не на своем месте. Привели людей с улицы и дали им должности, те и растерялись. Я попросил у губернатора построить линию водопровода длиной в 800 м. Наша сельская администрация говорит, что мы поможем со строительством 20-30%, остальным пускай занимаются компании-водопользователи», - говорят собравшиеся. Протестующие на некоторое время также перекрыли дорогу, ведущую от улицы Тиграна Меца к площади Республики, однако после вмешательства правоохранительных органов дорога была открыта. |
Геворк Петросян: Вы спросили у налогоплательщиков, согласны ли они платить неработающему судье около 800 тыс. драмов зарплаты?
4811:25Задержан ударивший друга депутата НС человек по прозвищу «Шеко» (видео)
5710:40Женщина живёт с 4 мужьями — и уже скоро родит своего первого ребёнка (фото, видео)
28902:05Секс-туризм в мире (видео)
20500:05Андраник Кочарян: Комиссия обязана выслушать Юрия Хачатурова, Айказа Багмянаня и Сержа Саргсяна
232Вчера, 14:00Невыплатившая выигрыш гражданину букмекерская контора #Adjarabet теперь угрожает MAMUL.am (фото)