Արդյո՞ք պատժվել են օրինախախտ ոստիկանները
MAMUL.am-ը գրավոր հարցում է ուղարկել ՀՀ ոստիկանապետ Վ․ Օսիպյանին և պահանջել պարզաբանում հունիսի 17-ին հրապարակված հոդվածի վերաբերյալ:
Հիշեցնենք՝ MAMUL.am-ը նկարահանում էր իրականացրել ոստիկանության շենքի դիմաց՝ Վալերի Օսիպյանի աշխատասենյակի պատուհանի առջև։ Տեսանյութերում երևում էր՝ ինչպես են ոստիկանության աշխատակիցները բացահայտորեն խախտում երթևեկության կանոնները և մեքենաները վարում միակողմանի երթևեկությանը հակառակ ուղղությամբ։
Խմբագրությունն արձանագրել էր օրինախախտ ոստիկանների ավտոմեքենաների պետհամարանիշերը և հայտնել, որ հետամուտ է լինելու վերջինների՝ ծառայողական պատժի և տուգանքների արժանանալու գործընթացին։
Վ. Օսիպյանին ուղղված նամակում MAMUL.am-ը խնդրել է հետևյալ պարզաբանումները.
1. Խնդրում ենք ներկայացնել նշված աշխատակիցների անունները և զբաղեցրած պաշտոնները,
2. Պատժիչ ի՞նչ միջոցներ է կիրառվել ոստիկանության նշված աշխատակիցների կնատմամբ,
3. Արդյո՞ք կազմվել են խախտումների համապատասխան արձանագրություններ,
4. Եթե կիրառվել են պատժիչ և խախտման արձանագրություններ, խնդրում ենք ներկայացնել դրանց փաստաթղթային հաստատումները։

Подверглись ли наказанию полицейские-правонарушители?
MAMUL.am направил письменный запрос начальнику полиции Республики Армения Валерию Осипяну с просьбой предоставить разъяснения по поводу статьи, опубликованной 17 июня.
Напомним, что MAMUL.am провел видеосъемку возле здания полиции и под окнами кабинета Валерия Осипяна. Из видеоматериалов видно, как сотрудники полиции явно нарушают правила дорожного движения и водят машины по одностороннему движению в обратном направлении. Редакция зафиксировала госномера машин полицейских- правонарушителей и сообщает, что будет следить за процессом дисциплинарного взыскания с них. В запросе направленном Валерию Осипяну, MAMUL.am попросил предоставить следующие разъяснения:
1. Просим указать имена вышеуказанных сотрудников и должности, которые они занимают?
2. Какие меры наказания были приняты в отношении вышеуказанных сотрудников полиции?
3. Был ли составлен соответствующий протокол о нарушении ПДД?
4. Если были применены соответствующие меры наказания и составлен протокол о нарушении ПДД, просим предоставить письменное тому подтверждение.