«Ասպետի կյանքով ապրած Արամ Մանուկյանի կերտած հայրենիքում տեղ չունի կոռումպացված ու ծախու պաշտոնյան». Ն. Փաշինյան
Երեքշաբթի, 28 մայիսի, 2019 թ., 10:40
«Հայ ժողովուրդը կենսունակ ժողովուրդ է, ապրելու ժողովուրդ է, ու նրա պատմությանը վերջակետ դնելու ցանկացած փորձ դատապարտված է ձախողման: Աա է ամենակարևոր պատճառը, որ ամեն տարի այս օրը հավաքվում ենք այստեղ, գալիս ենք ասելու, որ գիտակցում ենք պատմական պատասխանատվությունը մեր հերոսների առաջ, նաև բարձրաձայնելու, որ հերոսների արյունն իզուր չի հեղվել»,- Սարդարապատում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով մասնակցում է Առաջին Հանրապետության հիմնադրման տոնական միջոցառմանը:
«Հանգչեք խաղաղությամբ՝ Սարդարապատի, Բաշ Աարանի, Ղարաքիլիսայի հերոսամարտը կերտած նահատակներ, հրամանատարներ, պետական այրեր: Ձեր սխրանքներով են ոգեկոչվել արցախյան ազատամարտի ու ապրիլյան պատերազմի հերոսները: Ձեր սխրանքներով են ոգևորված դասախոսներն ու ուսուցիչները, մարզիկներն ու գիտնականները, ՀՀ ազատ ու հպարտ քաղաքացին: Ասպետի կյանքով ապրած Արամ Մանուկյանի կերտած հայրենիքում տեղ չունի կոռումպացված ու ծախու պաշտոնյան: Յուրաքանչյուր այդպիսի պաշտոնյա դավաճանում է Սարդարապատի հերոսներին»,- շարունակեց Փաշինյանը:

Никол Пашинян։ Каждый коррумпированный и продажный чиновник предает память Арама Манукяна и всех героев Сардарапата
Вторник, 28 Мая, 2019 года, 10:40
Армянский народ - это жизнеспособный народ и любая попытка поставить «точку» в его истории обречена на провал. Об этом на праздновании 101-летия основания Первой Республики в мемориальном комплексе «Сардарапат» заявил премьер-министр Никол Пашинян. «Каждый год мы приходим сюда, чтобы сказать, что осознаем нашу историческую ответственность перед героями․ Мы приходим сказать, что кровь наших героев не была пролита в пустую», - сказал Пашинян․
Премьер-министр подчеркнул, что воодушевленный подвигом героев Сардарапатского, Баш-Апаранского, Каракилисского сражений армянский народ продолжает существовать и добиваться успехов в разных сферах от культуры до спорта, от военного дела до политики.
«Каждый коррумпированный и продажный чиновник предает память Арама Манукяна и всех героев Сардарапата, благодаря подвигу которых была провозглашена Первая Республика Армении», - сказал Пашинян․