29 տարի առաջ` այս օրը
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է 1990թ․ մայիսի 27-ին Երևանի «Սասունցի Դավիթ» երկաթուղային կայարանում տեղի ունեցած արյունալի բախումներին ու գրել. «29 տարի առաջ՝ այս օրը, Երևանի փողոցներում խորհրդային զինվորների ձեռքով սպանվեցին տասնյակ խաղաղ բնակիչներ և ազատամարտիկներ
1990թ․ մայիսի 27-ին Երևանի «Սասունցի Դավիթ» երկաթուղային կայարանում առավոտյան ժամը 8:30-ի հայկական ինքնապաշտպանական ուժերի և խորհրդային բանակի միջև սկսվեցին մարտեր, որի ժամանակ խորհրդային զինուժի արձակած գնդակներից զոհվեց 6 քաղաքացի՝ Արսեն Հարությունյանը, Գարեգին Կարապետյանը, Սամսոն Հարությունյանը, Վազգեն Վարդանյանը, Խաչիկ Մալխասյանը և Էդիկ Պետրոսյանը։
Երկաթուղային կայարանից հետո խորհրդային բանակն իր գործողությունները շարունակեց Նուբարաշեն խճուղում: Այստեղ սպանվեցին ավելի քան երկու տասնյակ ազատամարտիկ և խաղաղ բնակիչներ»։

Арман Бабаджанян: 29 лет назад произошло кровавое столкновение на железнодорожном вокзале «Сасунци Давид» в Ереване
Понедельник, 27 Мая, 2019 года, 09:30
Депутат от фракции «Светлая Армения» Арман Бабаджанян на своей странице в Facebook коснулся кровавого столкновения, произошедшего на ереванском железнодорожном вокзале «Сасунци Давид» 27 мая 1990 года. «В этот день, 29 лет назад десятки мирных жителей и воинов-освободителей были убиты советскими солдатами на улицах Еревана. 27 мая 1990 года в 8:30 на железнодорожном вокзале «Сасунци Давид» в Ереване между силами самообороны Армении и Советской Армией начались бои, в ходе которых погибли 6 граждан Армении: Арсен Арутюнян, Гарегин Карапетян, Самсон Арутюнян, Вазген Варданян, Хачик Малхасян и Эдик Петросян. После столкновения на железнодорожном вокзале Советская Армия продолжила свои действия на Нубарашенском шоссе, где были убиты боле двух десятков воинов-освободителей и мирных жителей»,- написал Бабаджанян.