Հայտնի է Գերագույն ռադայի ընտրությունների անցկացման օրը
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի արտահերթ ընտրությունները կկայանան հուլիսի 21-ին: Այս մասին հայտարարել է Ռադիկալ կուսակցության առաջնորդ Օլեգ Լյաշկոն՝ խորհրդարանի խմբակցությունների ղեկավարների և նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու միջև տեղի ունեցած հանդիպումից հետո։ Այս մասին հաղորդում է «Страна»-ն։
«Հրամանագիրը վաղը կլինի: Ընտրությունները՝ հուլիսի 21-ին»,- ասել է Լյաշկոն՝ ավելացնելով, որ Զելենսկին Ռադայի նախագահ Անդրեյ Պարուբիյին կառաջարկի խորհրդարանի արտահերթ նիստ հրավիրել՝ Ընտրական նոր օրենսգիրքը քննարկելու համար:
Իր հերթին, Ռադայի փոխնախագահ Իրինա Գերարաշվոն պարզաբանել է, որ ընտրությունները տեղի կունենան հուլիսի 21-ին կամ 28-ին: Նախագահը ընտրությունների համար կընտրի կիրակի օրերից մեկը:

В Украине назвали дату выборов в Раду
Досрочные выборы в Верховную Раду Украины ориентировочно пройдут 21 июля, заявил лидер Радикальной партии Олег Ляшко после совещания глав фракций парламента с президентом страны Владимиром Зеленским, передает «Страна.ua».
«Указ будет завтра. Выборы 21 июля», — сказал Ляшко, добавив, что Зеленский предложит спикеру Рады Андрею Парубию созвать внеочередное заседание парламента, чтобы обсудить новый закон о выборах.
В свою очередь, вице-спикер Ирина Геращенко уточнила, что выборы состоятся либо 21, либо 28 июля — президент издаст указ так, чтобы подгадать на одно из воскресений.