«Հետագայում պարզ կդառնա, որ լրագրողին սպանել է Պուտինը». Արմեն Գասպարյանը «Դորենկոյի գործի» մասին
Քաղաքական վերլուծաբան և հրապարակախոս Արմեն Գասպարյանը մեկնաբանել է Սերգեյ Դորենկոյի դստեր այն ենթադրությունը, որ հորը կարող էին թունավորվել: Հետագայում, ինչպես առաջարկում է փորձագետը, ազատամիտ ​​հասարակությունը լրագրողի մահը կկապի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Նշենք, որ Սերգեյ Դորենկոն մահացել է մայիսի 9-ին: Ավելի ուշ հայտնի էր դարձել, որ 59-ամյա լրագրողի մահվան պատճառը եղել է սրտային անբավարարությունը: Միևնույն ժամանակ, համացանցում և լրատվամիջոցներում տեղեկտվություն տարածվեց, որ Դորենկոյի դուստրերը կասկածի տակ են դնում հոր մահվան պատճառի պաշտոնական վարկածը: Այդ տեղեկատվությունը տարածողներից մեկը պրոդյուսեր Անդրեյ Ռազինն էր, ով նշում էր, որ, ըստ Դորեկոյի դուստրերի, իրենց հորը կարող են թունավորած լինել:
«Նրանք հավատում են, որ Սերգեյ Դորենկոյին թունավորել են»,- ասել է Ռազինը РИА Новости-ին՝ տված հարցազրույցում: «Եվ դիահերձման հետևանքով սպանության հետքերը կարող են թաքցրած լինել»:
Իր հերթին, քաղաքագետ և հրապարակախոս Արմեն Գասպարյանը Twitter-ում կանխատեսել էր Դորենկոյի մահվան շուրջ ազատական ալիքի արագ բռնկումը: Գասպարյանի կարծիքով՝ «Դորենկոյի գործի» քննությունը կարող է սկսվել առանց աղջիկների մասնակցության, քանի որ սոցիալական հարթակում ամեն բան արվում է: «Հետո կլինի մատ՝ երկու քայլով: Հնարավոր է նաև առանց նրա աղջիկների մասնակցության,- գրել է Գասպարյանը,- դատաբժշկական փորձաքննության արդյունքները կասկածի տակ են դրված»:

Гаспарян предсказал судьбу "дела Доренко"
Политолог и публицист Армен Гаспарян прокомментировал предположение дочери Сергея Доренко, что её отца могли отравить. Далее, как предположил эксперт, либеральная общественность найдёт связь между президентом России Владимиром Путиным и смертью журналиста. " 9 мая стало известно о смерти известного оппозиционного журналиста Сергея Доренко. Позже стало известно, что 59-летний журналист умер от разрыва аорты. Тем временем в Сети и СМИ появилась информация о том, что его дочери заподозрили неладное в гибели отца.
Эту информацию подтвердил СМИ продюсер Андрей Разин, общавшийся с дочерьми Доренко. Он отметил, что обе они резко против кремации отца и полагают, что его вообще могли отравить.
"Они считают, что Сергей Доренко был отравлен, - отметил Разин в беседе с РИА Новости. - И в результате кремации могут быть скрыты следы убийства". В свою очередь политолог и публицист Армен Гаспарян у себя на странице в соцсети Twitter предсказал скорый либеральный хайп на смерти Доренко. По его мнению, "дело Доренко" может начаться уже без участия дочерей - всё сделают сетевые тролли. "Дальше - мат в два хода. И, может, уже без дочери, - отмечает эксперт. - Грантолюбы не признают судмедэкспертизу, проводят в фейсбуке собственную". Дальнейшее, по мнению Гаспаряна, будет как по нотам. "И пошло крещендо: "Его убил Путин", - пишет политолог.