Գաղտնալսման վերաբերյալ Ռ․ Քոչարյանի փաստաբանների ներկայացրած բողոքը մերժվել է
Վերաքննիչ քրեական դատարանում այսօր քննվել է ԱԱԾ տնօրենի և ՀԾՔ պետի հեռախոսային խոսակցության գաղտնալսման առթիվ հարուցված քրեական գործով Քոչարյանի փաստաբանների կողմից բերված վերաքննիչ բողոքի քննությունը՝ վերջինին տուժողի կարգավիճակ տալու վերաբերյալ։
Դատավոր Մհեր Արղամանյանը լսելով փաստաբանների ներկայացրած փաստարկները, որոշել է անփոփոխ թողնել առաջին ատյանի դատարանի որոշումը՝ այդպիսով մերժելով Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների կողմից բերված վերաքննիչ բողոքը։
Ռ․ Քոչարյանի շահերի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը նշել է, որ որոշումը բողոքարկելու են, սակայն դեռևս անհայտ է, թե որ ատյանում։

Суд отказался признавать Роберта Кочаряна потерпевшим по делу о прослушке
Апелляционный уголовный суд в понедельник отклонил жалобу группы защиты второго президента Армении Роберта Кочаряна по поводу его признания потерпевшей стороной в рамках дела о прослушке директора Службы безопасности Армении и начальника Специальной следственной службы.
Судья Мгер Аргаманян, выслушав аргументы адвокатов, решил оставить решение суда первой инстанции без изменений, отклонив тем самым жалобу группы защиты Роберта Кочаряна.
Адвокат Кочаряна Ованес Худоян отметил, что решение будет обжаловано, но в какой инстанции пока неизвестно.