«Մոսկվան պատրաստ է ԱՄՆ-ի հետ մերձեցմանը». Պուտին
Ասուլիսի ավարտին Պուտինը խոսել է Վաշինգթոնի հետ հարաբերությունների մասին և ասել, որ Ռուսաստանը պատրաստ է ԱՄՆ-ի հետ մերձեցմանը:
«Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի առևտրաշրջանառությունը ոչինչ է, «զրո»: Չինաստանի հետ այս տարի 100 միլիարդ կլինի, իսկ Միացյալ Նահանգների հետ՝ նվազում է: Իսկ ո՞վ է դրանում շահագրգիռ»,- ասել է Պուտինը:
Նա նշել է, որ ռուս-ամերիկյան առևտրաշրջանառության նվազեցման հարցում ոչ ոք շահագրգիռ չէ, այդ թվում Միացյալ Նահանգները, որն առաջ է տանում տնտեսության զարգացման գաղափարը, և ինչպես ԱՄՆ-ն է ասում, «Ամերիկան կրկին հզոր դարձնելու» ձգտումը:

Москва готова на сближение с США Читать далее: https://ru.sputnik.md/russia/20181220/23705090/bolshaya-press-konferenciya-Putina.html
Россия готова выстраивать отношения с Вашингтоном, заявил Владимир Путин. Президент США Дональд Трамп также не заинтересован в снижении товарооборота Америки с Россией.
"Это (товарооборот между РФ и США - ред.) ничто, "ноль". С Китаем 100 миллиардов будет в этом году, а с Соединенными Штатами все уменьшается. Кто в этом заинтересован?" - сказал Путин.
Он подчеркнул, что в снижении российско-американского товарооборота не заинтересован никто, в том числе президент Соединенных Штатов, который продвигает идею возрождения экономики, как он говорит, в своем стремлении сделать Америку снова великой.