Լարված իրավիճակ Արարատի մարզում. քաղաքացիները պահանջում են քաղաքապետի հրաժարականը
Այսօր՝ դեկտեմբերի 17-ին, լարված իրավիճակ է ստեղծվել Արարատի մարզում։ Արարատ քաղաքի մի խումբ բնակիչներ հավաքվել են Արարատի քաղաքապետարանի դիմաց և պահանջում են քաղաքապետ Հայկ Հայկյանի հրաժարականը։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, բողոքի ակցիայի մասնակիցները նշել են, որ իրենք ստորագրահավաք են կատարել և այդ հարցով դիմել են անգամ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին, որպեսզի խնդիրը լուծվի արդարացիորեն՝ ի շահ քաղաքի բնակչության:
«Մենք արդեն հոգնել ենք նման քաղաքապետ ունենալու «հաճույքից» և ուզում ենք այնպիսի քաղաքապետ ունենալ, ով, իրոք, արժանիքներ ունի և կմտածի իր բնակչի հոգսերի մասին, իսկ հոգսեր արարատցիներս շատ ունենք»,-ասել են նրանք:

Напряженная ситуация в Арарате: жители требуют отставки мэра
Сегодня, 17 декабря, в Араратской области, где группа жителей проводит акция протеста с требованием отставки мэра Айка Айкяна, сложилась напряженная ситуация.
Как передает Shamshyan.com, участники акции отмечают, что они провели сбор подписей и даже обратились к и.о. пемьер-министру Николу Пашиняну, чтобы решить проблему справедливо, в интересах горожан.
«Мы уже устали от «удовольствия» иметь такого мэра. Мы хотим, чтобы у нас был мэр, который действительно имеет достоинства и который будет думать о проблемах своих жителей. А проблем у нас очень много»,- сказали они.