Լոնդոնը պայման է առաջադրել միլիարդատեր Ռոման Աբրամովիչին
Ռուս գործարար Ռոման Աբրամովիչը պետք է բացատրի իր կարողության ծագումը բրիտանական նոր վիզայի ստացման համար, ինչը նրան թույլ կտա վերադառնալ Միացյալ Թագավորություն, գրում է The Telegraph-ը:
Պարբերականի տեղեկությունների համաձայն՝ «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատերը փաստաթղթեր է ներկայացրել վիզայի ստացման համար նախկինի ժամկետի սպառումից հետո: Նոր կանոների համաձայն՝ Աբրամովիչը պետք է բարդ գործընթացի միջով անցնի, որպեսզի ապացուցի, թե ինչ ճանապարհով է կուտակել իր կարողությունը:
Երեկ հայտնի է դարձել, որ Աբրամովիչին բրիտանական նոր վիզա չեն տվել:
Բրիտանական պարբերականը նշում է, որ 51-ամյա միլիարդատերը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մտերիմն է: Ավելի վաղ Մեծ Բրիտանիան կոչ էր արել խստացնել Կրեմլի հետ կապ ունեցող անձանց դեմ պատժամիջոցները:

Лондон выдвинул Абрамовичу условие
Российский предприниматель Роман Абрамович должен объяснить происхождение своего состояния для получения новой британской визы, которая позволит ему вернуться в Соединенное Королевство, сообщает The Telegraph.
По данным издания, владелец футбольного клуба "Челси" подал документы на получение визы инвестора после истечения срока действия предыдущей. По новым правилам, Абрамович должен пройти через более сложную процедуру, которая включает в себя доказательство того, что его состояние было нажито законным путем.
Напомним, британская виза Романа Абрамовича закончилась больше трех недель назад, а новую ему не выдали. В окружении бизнесмена объяснили, что власти не давали отказ в выдаче инвестиционной визы - просто процедура ее продления затянулась.