Թրամփը Twitter-ին, Facebook-ին և Google-ին մեղադրել է գրաքննության համար
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Twitter, Facebook և Google ընկերությունների գործունեությունն անօրինական է, քանի որ նրանք փորձում են լռեցնել Հանրապետական կուսակցության աջակիցների կարծիքը, հաղորդում է The Sun-ը:
«Կարծում եմ, որ Twitter, Facebook և Google ընկերություններն անարդար են հանրապետականների նկատմամբ»,- ասել է Թրամփը Սպիտակ տանը լրագրողների հետ զրույցում:
Ավելի ուշ նա Twitter-ի իր էջում գրել է, որ Google-ն իր կայքում հրապարակել է նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի՝ ժողովրդին ուղղված ուղերձները, սակայն դադարեցրել է այդ փորձը Թրամփի իշխանության օրոք:
«Կարծում եմ՝ դա լուրջ խնդիր է, քանի որ ընկերությունները փորձում են լռեցնել երկրի բնակչության մեծամասնության կարծիքը, իսկ մարդիկ դա չեն ցանկանում: Մենք արդարություն ենք ցանկանում»,- հավելել է ԱՄՆ նախագահը:

Трамп обвинил Twitter, Facebook и Google в цензуре
Президент Дональд Трамп заявил журналистам, что деятельность таких компаний и платформ, как Twitter, Facebook и Google в США может быть незаконной, поскольку они пытаются замалчивать мнения сторонников Республиканской партии.
"Я считаю, что и Google и Facebook и Twitter очень несправедливы к консерваторам и республиканцам", − заявил американский лидер журналистам в Белом доме.
Позже он написал в Twitter, что Google публиковал на своем сайте все обращения предыдущего президента Барка Обамы к нации, однако прекратил эту практику с приходом к власти Трампа.
"Думаю, это очень серьезная проблема, поскольку компании пытаются замалчивать мнения большой части населения страны, а люди не хотят этого. Это неправильно, несправедливо. Это не может быть законным. И мы посмотрим. Мы просто хотим справедливости", − указал президент США.