ԱՄՆ-ն ընդլայնել է հակառուսական պատժամիջոցները
Այսօր՝ մարտի 15-ին, ԱՄՆ-ն թարմացրեց «Պատժամիջոցների միջոցով Ամերիկայի հակառակորդներին հակազդելու մասին» (CAATSA) օրենքը, հաղորդում է Известия պարբերականը:
Ցուցակում ներառված են 14 ֆիզիկական անձինք և ռուսական մեկ կազմակերպություն՝ Եվգենի Պրիգոժինի համացանցային հետազոտությունների գործակալությունը, ինչպես նաև գործակալության աշխատակիցները: Բոլոր նրանք ԱՄՆ-ում կասկածվում են 2016թ. նախագահական ընտրություններին միջամտելու համար:
«Սա ոչ մի կերպ չի կարող համարվել մեր քարոզարշավի վերջը, այն կոչված է ստիպել պարոն Պուտինին փոխել իր պահվածքը»,- CNN-ը մեջբերում է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի բարձրաստիճան պաշտոնյայի խոսքը:
Նշվում է, որ Պրիգոժինն ու նրա այլ ընկերությունները՝ «Կոնկորդ մենեջմենթն» ու «Կոնկորդ քեյթերինգը», արդեն ներառվել էին արտասահմանյան բաժնետոմսերի վերահսկողության հարցերով վարչության (OFAC) պատժամիջոցային ցուցակում:

США расширили санкции против России
Сегодня, 15 марта 2018 г., обновлен санкционный список в соответствии с законом о противодействии противникам США при помощи санкций (CAATSA). В список включены дополнительно 14 физических лиц и одна организация из России - Агентство интернет-исследований Евгения Пригожина. Все кроме одного физлица, попавшие под санкции - сотрудники Агентства интернет-исследований, которое в США именуют «фабрикой троллей» и подозревают во вмешательстве в президентскую предвыборную кампанию в 2016 году.
«Это ни в коем случае не является концом нашей кампании, призванной вынудить мистера Путина изменить свое поведение», - цитирует CNN сегодняшнее заявление неназванного высокопоставленного чиновника администрации президента США.
Пригожин и его другие компании – «Конкорд менеджмент» и «Конкорд кейтеринг» - уже входили в санкционный список Управления по контролю за иностранными активами (OFAC).