«Կամ Ռուսաստանը խաղաղություն է ուզում, կամ մենք խստացնում ենք պատժամիջոցները». Մակրոն
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ մայիսի 12-ին բանակցություններ կվարի իր ուկրաինացի գործընկեր Վլադիմիր Զելենսկիի և եվրոպացի գործընկերների հետ, քանի որ ԱՄՆ-ԵՄ առաջարկն անվերապահ 30-օրյա հրադադարի մասին, ուժի մեջ է մինչև երկուշաբթի երեկո, հաղորդում է Le Figaro-ն։
«Այսօր ես կխոսեմ Զելենսկու և իմ եվրոպացի գործընկերների հետ։ Շրջանակները սահմանված են։ Ամեն ինչ պարզ է։ Մենք բոլորս պետք է հիմա ողջամիտ լինենք։ Կամ Ռուսաստանը լուրջ է և խաղաղություն է ուզում։ Կամ սա լուրջ չէ, և մենք պետք է խստացնենք պատժամիջոցները»,- ասել է Մակրոնը:

«Либо Россия настроена серьезно и хочет мира, либо это несерьёзно, и мы должны ужесточить санкции»: Макрон
Понедельник, 12 Мая, 2025 года, 18:10
![]() Президент Франции Эммануэль Макрон заявил, что 12 мая проведет переговоры с украинским коллегой Владимиром Зеленским и его европейскими коллегами, поскольку предложение США и ЕС относительно безусловного 30-дневного прекращения огня действует только до вечера понедельника, пишет Le Figaro. «Сегодня я поговорю с Зеленским и моими европейскими коллегами. Рамки даны. Все ясно. Сейчас нам всем нужно быть благоразумными. Либо Россия настроена серьезно и хочет мира. Либо это несерьёзно, и мы должны ужесточить санкции», — сказал Макрон изданию. |