«WSJ-ի հոդվածը բացահայտ կեղծ է»․ Մասկ
Ամերիկացի գործարար Իլոն Մասկը հերքել է այն տեղեկությունները, որ Tesla-ի տնօրենների խորհուրդը սկսել է ընկերության նոր ղեկավարի որոնումները։
Մասկը «բացահայտ կեղծ» է անվանել Wall Street Journal-ի հոդվածը, ըստ որի, Tesla-ն փորձում է Մասկին փոխարինող գտնել գործադիր տնօրենի պաշտոնում։ Սա, ըստ գործարարի, «էթիկայի կոպիտ խախտում է»։
«Wall Street Journal-ի կողմից ակնհայտորեն կեղծ հոդվածի հրապարակումը և այդ կապակցությամբ Tesla-ի տնօրենների խորհրդի հստակ հերքումը չներառելը էթիկական չափորոշիչների կոպիտ խախտում է», - գրել է Մասկը X սոցիալական ցանցում՝ հավելելով, որ WSJ-ն վարկաբեկում է լրագրությունը։
Ավելի վաղ լրատվամիջոցը հայտնել էր, որ Tesla-ի տնօրենների խորհուրդը «լուրջ մտածում է Մասկի իրավահաջորդ գտնելու մասին», քանի որ ներդրողները նյարդայնացած են, որ Մասկը շատ է կենտրոնացած Սպիտակ տան վրա։

Маск опроверг публикацию Wall Street Journal
Американский бизнесмен Илон Маск опроверг информацию о том, что совет директоров Tesla начал поиск нового главы компании.
Илон Маск назвал статью газеты The Wall Street Journal о том, что компания Tesla якобы ищет ему замену на посту гендиректора, заведомо ложной. Это, по словам бизнесмена, «грубейшее нарушение этики».
«То, что The Wall Street Journal опубликовала заведомо ложную статью и не включила в нее однозначное опровержение со стороны совета директоров Tesla, является чрезвычайно грубым нарушением этических норм», — написал Маск в своей соцсети X.
Маск также добавил, что WSJ дискредитирует журналистику.
Ранее издание сообщило, что совет директоров Tesla «серьезно занялся поиском преемника Маска», так как инвесторы раздражены тем, что тот сосредоточен на работе в Белом доме.