Դուբայի Բուրջ Խալիֆայի շոու ծրագիրն այսօրվանից փակվում է 5 ամսով
Այսօրվանից 5 ամսով փակվում է Դուբայի Բուրջ Խալիֆայի շոու ծրագիրը, երգող շատրվանները և ողջ լուսային շոուն: Այս մասին տեղեկացնում է Դուբայի գլխավոր շեյխին պատկանող «Emaar» շինարարական ընկերությունը, որի կողմից կառուցել է Բուրջ Խալիֆան։
Ըստ աղբյուրի՝ շոու ծրագիրն ամբողջովին փակվում է վերանորոգման համար։ Ապրիլի 18-ին, ժամը՝ 18:00-ից մինչև 23:00-ն աշխարհի ամենամեծ շատրվանների լուսային և ջրային շոու ծրագիրը դիտելու վերջին հնարավորությունն է:
Աշխատանքների ավարտը նախատեսվում է մինչև հոկտեմբեր, հայտնել է Emaar-ը։
Վերանորոգումը կներառի տեխնիկական սարքավորումների արդիականացում, ջրային շիթերի խորեոգրաֆիայի բարելավում, լուսավորության և ձայնային համակարգերի արդիականացում:

Шоу-программа в Бурдж-Халифа в Дубае закрывается на 5 месяцев, начиная с сегодняшнего дня
С сегодняшнего дня шоу-программа Бурдж-Халифа, поющие фонтаны и все световое шоу в Дубае будут закрыты на 5 месяцев. Об этом сообщила строительная компания Emaar, принадлежащая главному шейху Дубая, построившая Бурдж-Халифа.
По данным источника, шоу полностью закрывается на реконструкцию. 18 апреля с 18:00 до 23:00 будет последний шанс увидеть крупнейшее в мире фонтанное световое и водное шоу.
По словам Эмаара, работы планируется завершить к октябрю.
Реконструкция будет включать в себя обновление технического оборудования, улучшение хореографии струй воды, а также модернизацию систем освещения и звука.