Սուրիկ Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը, 4 տարի 3 ամիս ազատազրկման է դատապարտվել․ «Ժողովուրդ»
![]() «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի՝ «Լիսկայի» որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը, 4 տարի 3 ամիս ազատազրկման է դատապարտվել։ Այնուհետև իր ավտոմեքենայով 2 ընկերների հետ մեկնել է Բաղդասարյաններին պատկանող ավտոտեխսպասարկման կետ, որտեղ հիշյալ հարցի կապակցությամբ պարզաբանումներ կատարելու ընթացքում՝ խուլիգանական դրդումներով վիճաբանություն է ունեցել Ն․ Բաղդասարյանի և Ա․ Բաղդասարյանի հետ, նրանց հասցեին հնչեցրել է սեռական բնույթի հայհոյանքներ, ապա այլ անձանց, մասնավորապես՝ Նարեկ և Արմեն Բաղդասարյանների, ինչպես նաև տեխսպասարկման կետում ներկա մյուս անձանց ներկայության պայմաններում, նրանց կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր եղանակով, ապօրինի կրած հրազենով առնվազն մեկ կրակոց է արձակել Ա․ Բաղդասարյանի ուղղությամբ՝ վերջինիս առողջությանը պատճառելով միջին ծանրության վնաս»: Մանրամասները՝ սկզբնաղբյուրում։ |