«Ես կարամ քֆուր ուտեմ, իսկ դուք կարա՞ք երդվեք, որ վարչապետը չի՞ հանձնարարել տիկին դատախազին»․ Հովիկ Աղազարյանը՝ Հայկ Կոնջորյանին
![]() ԱԺ-ում իր եզրափակիչ խոսքում պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը ևս մի անգամ կրկնեց, որ ինքն անմեղ է և որ իր նկատմամաբ քաղաքական ճնշում է գորածդրվում։ «Հիմա ԱԺ-ն կարևոր որոշում պետք է կայացնի։ Ինչքան էլ պարոն Կոնջորյանը քննադատում է ընդդիմադիր գործընկերներին, որ նրանք ինձ որպես տաշեղ օգտագործում են, համաձայն եմ, բայց ոչ թե տաշեղ։ Այդ վիրավորական բառի համար հիմա պատասխանը կստանա պարոն Կոնջորյանը։ Ես չեմ հրաժարվում մանդատիցս, ինձ զրկում են։ Շնորհակալ եմ պարոն Արծվիկ Մինասյանին՝ ճիշտ մեկնաբանելու համար։ Էհ, զրկում են, թող զրկեն, աշխարհը չքանդվեց։ Իմ անձնական վերաբերմունքը․ պարոն Կոնջորյան, ձեր նկատմամբ խիստ դրական է, ի տարբերություն որոշ մի քանի հոգու։ Ես կարամ քֆուր ուտեմ, իսկ դուք կարա՞ք երդվեք, որ վարչապետը չի՞ հանձնարարել տիկին դատախազին, կարո՞ղ եք երդվել, դե կերդվեք հարմար պահի»,- ասաց Աղազարյանը։ |