Քալիֆորնիայում կրկին հրդեհ է բռնկվել
Լոս Անջելեսից հյուսիս հունվարի 22-ի առավոտյան նոր անտառային հրդեհ է բռնկվել՝ այրելով ավելի քան 20 քառակուսի կիլոմետր տարածք։ Ավելի քան 50 հազար մարդ տարհանման հրահանգ է ստացել, հայտնում է AP-ն։
«Փրկարարները մեծ աշխատանք են կատարում՝ փորձելով կանխել հրդեհի տարածումը»,- ասել է Քալիֆորնիայի անտառտնտեսության և հրդեհային պաշտպանության դեպարտամենտի հանձնակատար Ջո Թայլերը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 7-ին Լոս Անջելեսում մոլեգնած անտառային հրդեհները համարվում են նահանգի պատմության մեջ ամենախոշորը։ Հրդեհների ընդհանուր մակերեսը գերազանցել է 16 հազար հեկտարը։ Զոհվել է առնվազն 25 մարդ։

В Лос-Анджелесе произошел новый лесной пожар
К северу от Лос-Анджелеса произошел новый лесной пожар, который охватил более 20 кв. км. Более 50 тыс. человек получили распоряжение и предупреждения об эвакуации, сообщает AP.
Пожар вспыхнул утром 22 января. За несколько часов огонь уничтожил 39 кв. км, и пожар продолжает разгораться. «Спасатели проделывают большую работу, чтобы попытаться сдержать его»,— сказал глава департамент лесного хозяйства и противопожарной защиты Калифорнии Джо Тайлер.
Лесные пожары, начавшиеся в округе Лос-Анджелес 7 января, признаны самыми масштабными в истории штата. Общая площадь возгораний превысила 16 тыс. га. Погибли по меньшей мере 25 человек.