Մբապեն կտեղափոխվի սաուդյան ակումբ ռեկորդային գումարով
«Պարի Սեն Ժերմենը» պատրաստվում է հարձակվող Կիլիան Մբապեին 300 միլիոն եվրոյով վաճառել Սաուդյան Արաբիայի Ալ-Հիլալին, հայտնում է Sky Sports-ը Twitter-ում:
Ակումբներն արդեն պայմանավորվել են գործարքի շուրջ։ Այժմ սաուդցիները պայմանագրի կետերը պետք է համաձայնեցնեն Մբապեի հետ։
Ինչպես հայտնում է CBS-ը, հարձակվողը մեկ տարում կստանա 776 միլիոն եվրո, իսկ հետո կկարողանա անվճար մեկնել իսպանական «Ռեալ»։
Անցյալ տարվա մայիսին ԶԼՄ-ները հայտնում էին, որ Մբապեն նոր պայմանագիր է կնքել ՊՍԺ-ի հետ, որն ուժի մեջ է մինչև 2024 թվականի ամառ։ Միևնույն ժամանակ, այլ աղբյուրներ նշում էին, որ խաղացողն արդեն պայմանագիր է կնքել Մադրիդի «Ռեալի» հետ։
Նախորդ մրցաշրջանում ՊՍԺ-ն 38 տուրերում 86 միավորով հաղթեց Ֆրանսիայի Լիգա 1-ում: Մբապեն մասնակցել է 34 հանդիպման, որոնցում կարողացել է 29 անգամ դառնալ գոլի և 5 անգամ՝ գոլային փոխանցման հեղինակ։

Мбаппе перейдет в саудовский клуб за рекордную сумму
Французский «ПСЖ» продаст форварда Килиана Мбаппе в саудовский «Аль-Хиляль» за €300 млн, сообщает Sky Sports в Twitter.
Клубы уже договорились о сделке. Теперь саудовцам предстоит согласовать условия контракта с Мбаппе.
По данным CBS, форвард получит €776 млн за один год, а затем сможет бесплатно уйти в испанский «Реал».
В мае прошлого года СМИ сообщали, что Мбаппе подписал новый контракт с «ПСЖ», действующий до лета 2024 года. При этом другие источники указывали на то, что футболист уже подписал соглашение с мадридским «Реалом».
В минувшем сезоне «ПСЖ» стал победителем французской Лиги 1, набрав 86 очков в 38 турах. Мбаппе принял участие в 34 матчах, в которых сумел 29 раз отличиться и сделать пять голевых передач.