Ռուսաստանում մեկնարկել են Պետդումայի եռօրյա ընտրությունները
ՌԴ-ում մեկնարկել են Պետդումայի եռօրյա ընտրությունները, որոնք կանցկացվեն սեպտեմբերի 17-19-ը: «Լենտա»-ի փոխանցմամբ, ՌԴ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գրանցել է Պետդումայի ընտրություններին մասնակցող 14 կուսակցությունների ցուցակներ, որում ներառված է 3812 թեկնածու: Նրանցից բացի, միամանդատ ընտրատարածքներում ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվել է 2020 թեկնածու: Ընտրությունների արդյունքներով կձևավորվի Պետդումայի առաջիկա հինգ տարվա կազմը: Ըստ ռուսական ԶԼՄ-ների, արևմտյան երկրները սադրանքներ են նախապատրաստում:
Հիշեցնենք, որ Եվրոպական խորհրդարանը նախօրեին հաստատել էր Լիտվայի նախկին վարչապետ Անդրյուս Կուբիլյուսի պատրաստած զեկույցը, որով առաջարկվում էր խստացնել Ռուսաստանի նկատմամբ քաղաքականությունն ու պատրաստվել խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների չեղարկման գործընթացին՝ խախտումներ արձանագրելու դեպքում:

В России стартовали трехдневные выборы в Госдуму
В России стартовали трехдневные выборы в Государственную Думу, которые пройдут с 17 по 19 сентября. Центризбирком зарегистрировал для участия в выборах в Госдуму списки 14 партий, в составе которых в общей сложности 3812 кандидатов. Помимо них для участия в выборах по одномандатным округам зарегистрированы 2020 кандидатов. По результатам выборов, будет сформирован новый состав Государственной думы на ближайшие пять лет. Основной день голосования назначен на 19 сентября. Западные страны традиционно готовят провокации в преддверии выборов в России.
Напомним, что накануне на пленарной сессии Европарламента в Страсбурге утвердили доклад литовского депутата Андрюса Кубилюса об ужесточени политики ЕС в отношении России, включающий в себя пересмотр политики Евросоюза в отношении с Москвой и готовность не признать итоги выборов в Госдуму, если на них будут выявлены нарушения.