«Մարդ ինչքան անխելք պիտի լինի, որ կողմ լինի այս իշխանություններին». Վազգեն Մանուկյան
«Նիկոլ Փաշինյանը ցանկացած մարդու կարա համբերությունից դուրս հանի»,- այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ, հայտարարեց «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը՝ անդրադառնալով ԳՇ-ի տարածած հայտարարությանը, որով ռազմական կառույցը պահանջել էր վարչապետ Փաշինյանի հրաժարականը:
Լրագրողների դիտարկմանը, թե երեկ տեղի ունեցած դեպքերը ենթադրո՞ւմ են, որ իրենց շարժումն անցում է կատարում «պլան Բ»-ին, Մանուկյանն ասաց. «Ընդհակառակը, ես կարծում եմ, որ «պլան Ա»-ն իրեն շատ լավ արդարացնում է, որովհետև գրեթե չի մնացել ՀՀ-ում ինստիտուտ, որը չի պահանջում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը»:
Անդրադառնալով Փաշինյանի աջակիցներին՝ Մանուկյանն ասաց, որ այնտեղ մեծամասամբ անտարբեր մարդիկ են. «Չեմ հասկանում էլի, մարդ ինչքան խելագար կամ անխելք պիտի լինի, որ կողմ լինի այս իշխանություններին»,- հայտարարեց Մանուկյանը:

Вазген Манукян: Насколько сумасшедшим или глупым должен быть человек, чтобы поддерживать эти власти
«Никол Пашинян может вывести из себя любого человека. Заявил перед митингом сегодня журналистам единый кандидат на пост премьер-министра Движения за спасение Родины Вазген Манукян, комментируя заявление Генштаба ВС РА с требованием отставки премьер-министра и правительства.
На замечание журналистов, предполагают ли произошедшие вчера события, что их движение переходит к «плану Б», Манукян сказал: «Напротив, я думаю, что «План А» оправдывает себя очень хорошо, поскольку в РА не осталось ни одного института, который не требовал бы отставки Никола Пашиняна».
Касаясь сторонников Пашиняна, Манукян сказал, что среди них в основном равнодушные люди. «Я все же не понимаю, насколько сумасшедшим или глупым должен быть человек, чтобы поддерживать эти власти»,- заявил Манукян.